Windows 10 Mağaza, Ayarlar ve Başlangıç Menüsünün Kaybolması

Yiğit Özen

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar sorunum şöyle; AKK dolayısıyla gece bilgisayarı açık bırakıp oyun indiriyordum. Kilit ekranına alıp monitörü kapatmıştım. Sabah uyandım monitörü açtım ve görüntü gelmedi. Enter'e basıp şifreyi girdim, gelen giden olmadı. Tekrar kilit ekranına aldım. Görüntü geldi. Şifremi girip entere bastım. Simsiyah bir ekran geldi ve üzerinde sadece mouse imleci vardı. Mouse harici hiçbir şey çalışmıyordu. Bekledim biraz, daha sonra kasanın üzerindeki tuşa basarak reset attım. Bilgisayar yeniden açıldığında Windows Mağaza, Hesap Makinesi, Outlook, Mağaza uygulamaları, başlangıç menüsünün metro arayüzü (kutucuklu bölümü), görev çubuğunda ayarlar simgesi yoktu. Ayarlara sadece bildirimlerden tüm ayarlara basarak giriliyor. Kısa yol vs çalışmıyor.

Bu neden olmuş olabilir? Sorun ne olabilir? Tek çözüm format mıdır?

Not: Windows 10

Sistem Geri Yükleme açıksa yapın. Ama Windows 10'da otomatikman kapalı olmalı. En iyisi Ayarlar'dan Windows 10 kurtarma seçeneklerini denemeniz.
upload_2017-4-28_0-20-16.png

Gelmişmiş başlangıç seçeneklerini deneyebilirsiniz.

Sistem Geri Yükleme açıksa yapın. Ama Windows 10'da otomatikman kapalı olmalı. En iyisi Ayarlar'dan Windows 10 kurtarma seçeneklerini denemeniz.
Eki Görüntüle 230001
Gelmişmiş başlangıç seçeneklerini deneyebilirsiniz.

Bu sorun neden kaynaklı acaba? İlk defa böyle bir sorunla karşılaştım. Korkmam gerekir mi? Bilgisayarı sıfırla seçeneğini seçersem içerisindeki programlarım ve çalışmalarım silinir mi?

Bugün de aynı şekilde ekran karardı. 30 saniye sonra geri geldi bu sefer. Ekranda bu yazı vardı. Driverlar güncel. Kart kasada sağlıklı şekilde takılı. Neden olmuş olabilir?

http://i.hizliresim.com/R0ZXqR.png

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı