Windows 10 masaüstü mause işareti

kamilcan

Kilopat
Daha fazla  
Selam masaüstündeyken mause ile solla tıklayıp işaretlemek isteyince tırtıklı şekilde çıkıyor şu şekilde ;

Ama herhangi bir dosyanın içindeyken bu şekil mavi çıkıyor;

vR245D.png

Masaüstündeyken nasıl mavi şekilde çıkmasını sağlayabilirim ?

gy0oZQ.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Başlat ikonu sağ tıklayıp Win-X menüsüne girin. Sistem'e tıklayıp sol taraftaki gelişmiş sistem ayarlarına gelin. Performans kısmındaki tuşa basın. O menüde bu işareti tıklayın. Şu anda ingilizce sistem kullanıyorum ama az çok anlarsınız diye düşünüyorum.

upload_2015-11-13_19-48-52.png

Yukardaki açıklamayı okudum. Bence sizin sorununuz tema ve renk sorunu. Tema renginizi farklı bir renk seçseniz olacak belki. Masaüstü/Sağ tık/Kişiselleştir/Renkler/Renk seç'te durum kapalı olacak. Bir de bu şekilde deneyiniz. Aynı ayarlar bende şu şekilde:

Dosya Ekleri

• perf.png
    perf.png
    12,3 KB · Görüntüleme: 452
Son düzenleme:
Tema rengi ile alakası yok. Tema rengini değiştirseniz bile mavi kalıyor dediğim yerdeki işareti açarsanız. Ama dediğiniz gibi tema rengiyle eşleşirse güzel olur.

Tamam yarı saydam seçim dikdörtgeni göster seçeneği sizde açık. Kapatırsanız resimdeki gibi sonuç alırsınız.

Evet, dediğiniz ayarı yaptım. Tik'i kaldırınca arkadaşın sorunu meydana geldi. Yani tik kalsın. O zaman arkadaşın sorunu çözülecek. Klasörler içinde yine seçilen bölge mavileşiyor, sadece masaüstünde şeffaflaşıyor. Buraya sırf bu arkadaşa yardımcı olayım diye üye oldum. Bu arada kendim bişeyler öğrendim. Performans artırımı için ne kadar az özellik o kadar hız.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı