Windows 10 Masaüstünde Dolaşırken kasma sorunu

Bthn

Hectopat
Daha fazla  
İyi forumlar. Windows 10'da masaüstünde dolaşırken sistem çok kasıyor. Video çekme programı indirmeye çalışırken sisteme tarayıcı virüsü bulaştırdım. Sonra bu virüsü kaldımak için antivirüs tarzı bir şey yükledim. Sonra bu virüsten kurtuldum ve antivirüsü sildim. Sonrasında sistemin yavaşladığını düşündüm ve şu anda halen de öyle. Görev çubuğunu kullanamıyorum. Bir dosyayı açmak için 10 sn kadar bekliyorum. Ancak oyunlardaki performansta herhangi bir sıkıntı yok. Formattan başka ne yapabilirim ?

Merhaba sorunun kaynağı güncellemele paketlerinden dolayı oluyor 1511 sürümü var ise 1607 sürümüne yükselt kasma sorunu ram kullanımından kaynaklanıyor task manager den bakarsan görürsün "windows 10 memory leaks" youtube bir çok video var sorunla ilgili tavsiyem 1607 update ni aldıktan sonra hiçbir sorun kalmayacaktır.

yıl dönümü güncelleştirmesi :
https://support.microsoft.com/tr-tr/help/12387/windows-10-update-history

Evet, haklısınız ancak ben Windows 10 yıl dönümü güncellemesini yaptıktan sonra bunlar oldu. Dediğim gibi görev çubuğunu kullanamıyorum vs. Dünden itibaren RAM kullanımı yükseldi ve bu da oyunlara yansıdı. Ne yapabilirim ?

Siz eğer doğrudan format düşünmüyorsanız görev çubuğu problemi ile ilgili elimde çeşitli çözümler var. Fakat anlaşılan o ki birçok sorununuz var. Sistem geri yükleme yapmanızı tavsiye ederim belki de bütün problemlerinizi çözebilir.

Siz eğer doğrudan format düşünmüyorsanız görev çubuğu problemi ile ilgili elimde çeşitli çözümler var. Fakat anlaşılan o ki birçok sorununuz var. Sistem geri yükleme yapmanızı tavsiye ederim belki de bütün problemlerinizi çözebilir.

Bencede system recovery yapmak çözüm olabilir belkide virus kalıntısı vardır malware yazılımları ile taratmak gerekir.

Öneriler için sağolun. Sistem geri yükleme yaptım. Görev çubuğu çalışıyor artık. Ancak RAM kullanımı yüksek ve kasma söz konusu halen. En yakın zamanda format atmayı düşünüyorum.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı