Windows 10 Mavi Ekran Hatası

StronkComrade

Kilopat
Daha fazla  
Profil Kapağı
1523285302
Dün akşam monitörden garip garip sesler geldi ( hani kartonu cilalı bir yerde bastırarak sürüklersiniz ya onun gibi bir şey yada siyah tahtayı tırnaklarınla çizmek gibi) sonra bende korktum ve hemen fişleri falan çektim :D Bu sabah açtım dün iki tane Mavi ekran hatası verdi aşağıdaki linkte Minidump dosyası var.

Minidump.rar

Aldığım mavi ekran hataları, İlk olarak "Unexpected Kernal Mode" ikinci olarak bilgisayarı açtığımda ise "System Service Expection"

Windows'u sıfırlamayı düşünüyorum ama elimde Harici harddisk olmadığı için dosyalarımın silinmesinden korkuyorum.

İki mavi ekran hatası var, bir dosya upload edilmiş, o dosya da 0 KB. :penguen:
Evet farkındayım :( Aslında daha önceki sorunlarımda hiç dosya yoktu sizin konularınıza bakarak açtım o dosya kaydetme olayını lakin, dünkü hataları nasıl o halde kaydetmiş hiç bir fikrim yok.
Başka bir şey yapamaz mıyım?

Yapabilirsin. Anlattığına göre ekran kartında sorun olabilir. Furmark ile stres testi yap, yine aynısı olursa sorun ekran kartında olabilir.
Peki çok teşekkürler. Bilgisayarı sadece bunu yazmak için açtım çok yoğunum dediğiniz şeyi kesinlik ile yarın yapacağım, peki test sonucunda eğer ki ekran kartıma bir sorun varsa bilgisayarım mavi ekran mı verecek?

Bilgisayarım > Özellikler > Gelişmiş Sistem Ayarları > Başlangıç ve Kurtarma > Ayarlar bölümünden
"Otomatik olarak yeniden başlat" seçeneğini kaldırın ve "Hata ayıklama bilgisini yaz" kısmından "Küçük Bellek Dökümü" seçeneğini seçerek "Tamam"a tıklayın.

Sisteminizin mavi ekran vermesi durumunda C:\Windows\Minidump klasöründeki DMP uzantılı dosyaları buraya ekleyin.

Mavi ekran hatası aldığında %100 olmasını tamamlayana kadar bekle. Kesinlikle dış müdahale ile reset atma. Bu durumda dosyaya kaydetmez.

Mavi ekran aldığında onunla beraber bu raporu da ekleyin. AIDA64 HTML Raporu Oluşturma Rehberi

Bilgisayarım > Özellikler > Gelişmiş Sistem Ayarları > Başlangıç ve Kurtarma > Ayarlar bölümünden
"Otomatik olarak yeniden başlat" seçeneğini kaldırın ve "Hata ayıklama bilgisini yaz" kısmından "Küçük Bellek Dökümü" seçeneğini seçerek "Tamam"a tıklayın.

Sisteminizin mavi ekran vermesi durumunda C:\Windows\Minidump klasöründeki DMP uzantılı dosyaları buraya ekleyin.

Mavi ekran hatası aldığında %100 olmasını tamamlayana kadar bekle. Kesinlikle dış müdahale ile reset atma. Bu durumda dosyaya kaydetmez.

Mavi ekran aldığında onunla beraber bu raporu da ekleyin. AIDA64 HTML Raporu Oluşturma Rehberi
Çok teşekkürler bilgilendirme için lakin ben bunları yapmıştım, tam konuya dönüp bilgisayar baştan başlamadığı için kapattım diyecektim ki siz konuya cevap yazmışsınız :D o raporu şimdi oluşturup size atayım mı? (Mavi ekrandan sonra bilgisayar kendini yeniden başlatmıyor bu arada 35 dk+ bekledim ve restart atmadı bende kapattım)

Bu arada çoğu sürücüm güncel değilmiş onları güncelledim onlar da sorun yaratıyor olabilir mi?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı