Windows 10 Memory Management Mavi Ekran Hatası

DoctorErtanTR

Kilopat
Merhaba.

1 yıl önce MSI GL72 6QD isimli laptopı satın aldım. Windows 10 kullanıyorum. Neredeyse sorunsuz kullanıyordum. Yaklaşık 1 ay önce bilgisayarımı fabrika ayarlarına sıfırladım. Bu aralar ise genellikle oyun oynarken olmak üzere bilgisayarım aniden donuyor (Genellikle mavi ekran hatası alıyorum ve hata kodu olarak memory management hatası veriyor) . Bazen sadece donuyor bazen ise bilgisayarı yeniden başlatıyor.

Memtest ile test ettim ve hiçbir şey çıkmadı. Bunun üstüne RAM'imi çıkartıp ucunu silgiyle sildim ve çıkarttığım slota taktım. Bu sorunu çözmek için her yolu denedim ve olumlu bir sonuç alamadım. Son çarem olarak buraya yazıyorum. Neler yapmam gerekiyor? Yardımcı olursanız sevinirim. Eğer yapabilirsem fotoğrafları da paylaşacağım. (Bu gün okuduğum bir yazıya göre farklı Ram slotlarını denemeliymişim. Yurtta kaldığım için henüz deneme fırsatım olmadı fakat en yakın zamanda deneyeceğim.) Umarım bana yardımcı olabilirsiniz ve eğer yapabiliyorsanız Recep Baltaş gibi işini bilen birilerine ulaştırısanız çok sevinirim. İyi forumlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı