Windows 10 Mikrofon Çalışmama Sorunu

Berk Yıldızz

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, benim sistemimde Windows 10 1803 güncellemesini yaptıktan sonra mikrofon sorunları meydana çıktı. İlk sorunumda çok araştırdım, sonunda mikrofon gizlilik ayarlarından hallettim. 2 3 gün civarında düzgün bir şekilde kullandım. Daha sonra tekrar mikrofonuma bir şey oldu. Hiçbir şekilde mikrofon sesimi algılamıyor, yaklaşık 1 haftadır uğraşıyorum. Driver olsun, sil baştan yükle olsun, format olsun, kayıt aygıtlarından ayarlarda oynamak olsun, Realtek ses sürücüsünden aynı şekilde ayarlar ile oynamak olsun aklıma gelebilecek her şeyi denedim. Ama nafile. Artık delirme aşamasına geldim yakında bilgisayarı parçalayabilirim.
Yardımcı olabilecek birisi varsa bu konulara hakim birisi varsa çok makbule geçer vallahi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sürücülerde sıkıntı olabilir sizin değil realtek firmasının yayınladığı sürücülerde. Çünkü bende 1803 sürümüne format atarak geçtikten sonra arkadaşlarım sesimin az geldiğini söylüyorlardı hala çözemedim o sorunu. Belki sürücüleri tam uyumlu olarak yayınlamamışlardı.

Benim aklıma bu geliyor açıkçası.

Sürücülerde sıkıntı olabilir sizin değil realtek firmasının yayınladığı sürücülerde. Çünkü bende 1803 sürümüne format atarak geçtikten sonra arkadaşlarım sesimin az geldiğini söylüyorlardı hala çözemedim o sorunu. Belki sürücüleri tam uyumlu olarak yayınlamamışlardı.

Benim aklıma bu geliyor açıkçası.

Dostum ben seninle aynı fikirde değilim çünkü, 1803 Güncellemesini yaptıktan sonra mikrofonumda sıkıntı oluştu. Birşeyler yapıp sorunu çözdüm ve 2 3 gün sıkıntısız kullandım, ardından bir defa daha sorun cıktı onu bulamıyorum. Belirtmek istediğim şey güncellemeden sonra mikrofonu 2 3 gün kullandığım.

'Ayarlar > Gizlilik > Uygulamaların Mikrofununuza Erişimine İzin Verin' seçeneğini aktif edince benim sorunum haloldu. Burayı aktif etmediyseniz aktifleştirin.

Aynı sıkıntı bendede oldu. Çözebilirseniz bizide aydınlatın.

Dostum ben seninle aynı fikirde değilim çünkü, 1803 Güncellemesini yaptıktan sonra mikrofonumda sıkıntı oluştu. Birşeyler yapıp sorunu çözdüm ve 2 3 gün sıkıntısız kullandım, ardından bir defa daha sorun cıktı onu bulamıyorum. Belirtmek istediğim şey güncellemeden sonra mikrofonu 2 3 gün kullandığım.

Doğrudur aynı olaylar bende de oldu ondan dedim. Ben kullanamadım değil ama verimi çok düştü. İlk yükselttiğim de sorun yoktu. Umarım çözersiniz benim aklıma gelen buydu.

Yazılarınız için teşekkür ederim.
Benim kulaklığım ek kablolu ben zamanında o ek kabloyu mobilyaya yapıştırmıştım gözükmesin diye bugün de bantı sökülmüş. Madem sökülmüş dedim ek kablo yerlerini çıkar tak bişeyler yapayım belki bir şey olur dedim kendi kendime. Biraz uğraştım sonunda cihazı dinleyi işaretledim ve mikrofon sesimi algıladı.

Anlam veremediğim bir çözüm yoluydu, bazı insanlar diyordu kabloları kontrol et diye diyordum ki kendi kendime kablolar çıkmamıştır vs vs ondan kaynaklanmaz ama anladım ki kaynaklanıyormuş sizlerde kontrol ederseniz belki faydasını görürsünüz.

Konuma zaman ayırdığınız için çok teşekkür ederim. İyi forumlar

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı