Windows 10 "msvcr100.dll" hatası

alpkrtl

Kilopat
Yer
İskenderun
Daha fazla  
Ekran görüntüsünde gördüğünüz gibi bilgisayar başlangıcında ''avgui.exe'' yani güvenlik programı mı çalıştıramıyorum. Onun haricinde ''colorUservice.exe'' yine başlangıçta otomatik olarak çalışan bir program ve ikisi içinde yine aynı hata var.

Eksik olan ''msvcr100.dll'' dosyasını indirip yeniden ''system32'' içine yükledim fakat yine devam etti. Bu arada ekliyeyim ''system32'' içinde bu dosya zaten bulunmaktaydı. İndirdiğim dosya ile değiştirdim sadece.

Bunun için başka hangi çözümler var ? Yardımcı olursanız sevinirim. Sonuçta güvenlik programım etkin olmadan internette geziniyorum. :)
Adksız.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Eksik olan ''msvcr100.dll'' dosyasını indirip yeniden ''system32'' içine yükledim fakat yine devam etti.
İndirip yüklemek yarar yerine zarar sağlar o tür sitelere inanıp indirme. Bir sorunu yok edeyim derken gördüğün gibi komple sistemi yok edersin. İndirdiğin ve attığın dosyayı sil ve sfc /scannow uygula.

Önemli olan DLL dosyasını dizine atmak değil, dizinde zaten DLL dosyası bulunuyor. Önemli olan DLL dosyasının uygun sürümünü Redist kurulumları ile kapatmak:

DLL Dosyaları Veritabanı

Yukarıda bulunan konudan bilgisayarım ile uyumlu sürümü yükleyerek kullandığım diğer programların DLL sorununda çözüme ulaştım. Güvenlik programında ise setup'dan onarım yaparak çözüme ulaştım. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı