Windows 10 "Ntoskrnl.exe" Mavi Ekran Hatası

Wheeler Man

Kilopat
Makaleler
3
Yer
Free World
Ben yakın zamanda bilgisayarımı formatladım. Bilgisayarıma ilk kez geçen hafta SD Kart taktıktan sonra mavi ekran almıştım, önemsememiştim. Şu an sık sık mavi ekran hataları alıyorum.

Yaptığım Adımlar:
- Vmware kaldırıldı.
- Zemana kaldırıldı.
- Wise Care 365 kaldırıldı.
- DDU ile ekran kartı sürücüsü anlatımda ki gibi kaldırldı, güncel sürücü indirilip kuruldu.
- Ses sürücüsü kendi sitesinden indirildi tekrar kuruldu.
- Memtest yaptım sorun bulmadı.

Güncel Minidump dosyalarım burada.

@Murat5038 hocamı buraya davet ediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
HDtune error scan test yapıp healt bölümüyle beraber paylaşın.
Zemana hala var gözüküyor. Minitool yazılımlarını kaldır.
SSD kullandığım için Error Scan yapmama gerek olmadığını düşünüyorum. Ama yine de yapayım dedim.
Screenshot_38.png

Disk gayet sağlıklı.
Screenshot_39.png

Zemana son mavi ekran öncesi kaldırıldı.
Screenshot_40.png

Demenizin ardından Minitool kaldırıldı.
Ek olarak neden olabileceğini düşünerek Filezilla Server kaldırdım. Virüs olabileceğini düşünerek Kaspersky'ın yeni antivirüs programı olan Kaspersky Free kurdum. SSD'yi tarattım virüs bulmadı. Wi-Fi kartım için sürücü kurdum. Bir kaç Chipset güncellemesi yaptım.
Tekrar mavi ekran alırsam konuya mesaj atacağım. Yardımınız için teşekkürler.

SSD hariç disk kullanmıyorsanız farklı araç önerebilirdim.
Zemana kalıntıları kalmış o zaman. Bir sonraki mavi ekranda görürsem kalıntıları kaldırmak için yönergeler yaparız.
SSD dışında 3 tane disk var. Biri kafa atıyor o şimdilik sadece takılı duruyor. Diğeri yedek diskim 1TB. Bir de 1TB oyun dosyaları için disk var.

Kafa atan sağlamsa içindeki dosyaları yedekleyin sökün.
Benim görüşümce disk kafa atmıyor ama aktarım sırasında çıkardığı çalışma sesi kafa atma sesiyle neredeyse birebir aynı. Kullandığımdan beri performansı değişmedi ama biraz ısınıyor kullanımda. O diskin mavi ekrana neden olacağını sanmıyorum. Error Scan değerleri çok güzel. Yazma/Okuma testlerinde performansı stabil. Yine de çıkarıp deneyeceğim. Ondan kaynaklı değilse o diski Temp dosyaları için kullanıyorum. Bu sayede diğer diskin ömrü kısalmıyor. Bu arada o disk bilgisayarı aldığımdan beri neredeyse tamamen takılı şimdiye kadar formatdan önce mavi ekran almadım.

Son düzenleme:
Benim görüşümce disk kafa atmıyor ama aktarım sırasında çıkardığı çalışma sesi kafa atma sesiyle neredeyse birebir aynı. Kullandığımdan beri performansı değişmedi ama biraz ısınıyor kullanımda. O diskin mavi ekrana neden olacağını sanmıyorum. Error Scan değerleri çok güzel. Yazma/Okuma testlerinde performansı stabil. Yine de çıkarıp deneyeceğim. Ondan kaynaklı değilse o diski Temp dosyaları için kullanıyorum. Bu sayede diğer diskin ömrü kısalmıyor. Bu arada o disk bilgisayarı aldığımdan beri neredeyse tamamen takılı şimdiye kadar formatdan önce mavi ekran almadım.
Format attıysanız çakışan bir uygulama olabilir benim başıma gelmişti bilgisayara Windows 7 kurmuştuk AMCap uygulaması çalıştığında mavi ekran verdi.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı