Windows 10 nvlddmkm.sys Mavi Ekran Hatası

Mstfsnss

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayarı açtığımda ekran kartı sürücüsünün silinmişti. Sürücüyü tekrar yüklediğimde mavi ekran (nvlddmkm.sys) hatasını alıyorum, düzeltebileceğim bir durum mudur acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer mavi ekran hatasıyla karşılaşmışsanız ve hatanın sebebi "nvlddmkm.sys" dosyası ise ekran kartınızdan dolayı oluşan bir problem vardır. Bu problem ya ekran kartınızın bozulduğunu gösterir ya da yanlış driver kurmuş olabilirsiniz. Öncelikle bilgisayarınızı güvenli modda açıp kurduğunuz driveri kaldırın. Sonra işletim sisteminize uygun olan doğru driveri kurup deneyin. Tekrar aynı hatayı alırsanız büyük ihtimalle ekran kartınızda fiziki sorun olmuştur. Ayrıca aşağıdaki 7 adımı uygulayarak çözmeyi de deneyebilirsiniz.

1: Grafik kartı sürüsünün en son versiyonunu yükleyiniz.
2: C:\Windows\System32\Drivers klasörüne girin ve nvlddmkm.sys dosyasının ismini nvlddmkm.sys.old olarak değiştiriniz.
3: Nvidia klasörüne gidiniz ve nvlddmkm.sy_ dosyasını bulunuz ve masaüstüne kopyalayınız.
4: CMD'yi çalıştınız ve CMD ekranında masaüstü konumuna geliniz.
5: CMD ekranında expand -r nvlddmkm.sy_ nvlddmkm.sys bu komutu çalıştırın.
6: Masaüstünde yeni oluşan nvlddmkm.sys dosyasını C:\Windows\System32\Drivers klasörüne kopyalayın.
7: Bilgisayarı yeniden başlatın.

Artı -2 Eksi
Noktasına virgülüne dokunmadan kopyala yapıştır ile alıntı yaptığımızı belirtelim bari.
NVIDIA Ekran Kartı » Sayfa 1 - 2
ekran.png

Bende aynı sorun devam etmekte ama yazmış olduğunuz nvlddmkm.sys dosya bende mevcut değil en son güncel sürücüleri yükledim. Ama herhangi bir değişiklik olmadı.
ilginiz için teşekkür eder iyi günler dilerim.

Geri
Yukarı