Windows 10 "Onarımlar Deneniyor" Döngüsü

Emrnabgc

Hectopat
Bir dostumun bilgisayarı "Acer V3-551G" yaklaşık 2 gün önce de aynı hatayı vermişti, temiz kurulum yapıp çözmüştük. Bugün yine aynı sorun ile karşı karşıyayız, çözüm arıyoruz. 😊

sıfırdan windows kurulumu başlatın. dil seçimi vs yaptıktan sonra sol alt köşedeki bilgisayarı onar linkini tıklayın. gelen ekranda sorun gidermeyi, ardından da komut satırını seçin. komut satırında

Kod:
sfc /scannow

yazıp Enter'a basın. Bu işlem bitince windows hatayı gidermiş olduğuna dair bildirimde bulunur büyük ihtimalle. onarma ekranından çıkıp windows'u tekrar başlatın. hata mesajı verirse de not alın, yine yazın. ama bu windows'u tekrar kurmanız gerekecek demektir genelde ki zaten 1-2 gün önce sıfırdan kurmuşsunuz ve aynı hata tekrarlamış, bu diskin bozulduğu, bozulmak üzere olduğu anlamına gelebilir.

kolay gelsin.

not: bende ingilizce windows var, yukarıda seçeneklerin tahmini olarak Türkçe karşılıklarını yazdım. İngilizce'de seçenekler, repair computer > troubleshoot > command prompt şeklinde çıkıyor.

Anladığım kadarıyla arkadaş Windows'u hiç başlatamıyor, bu yüzden hdtune'u kuramaz...

Son düzenleyen: Moderatör:
@claus Laptop'un sahibi yeniden format atmış. Açılır durumda iken, HD Tune Pro'yu kurdum ve dediklerini yaptım. İşte fotoğraflar.
26-Ekim-2019_14-40.png
26-Ekim-2019_14-41.png

Hatayı araştırdım, karşıma böyle bi yazı çıktı. "The only “fix” for a reallocated sector is to purchase a new hard drive. Once a sector has been reallocated the hard drive will no longer use it and will continue operation without storing data on that part of the disk. There is no software or hardware fix to lower your reallocated sector count" HDD'nin son zamanları olduğunu öğrendim. @claus Konu kilitlenebilir.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı