Windows 10 oyunlarda ekranın gitmesi

jerulalimbaw

Decapat
Yeni bir bilgisayar topladım, driverler güncel durumda, Windows 10 etkinleştirmedim henüz, örnek olarak LoL oynadığımda 5 dakika sonra ekran beyaz oluyor ve hiçbir şey yapamıyorum reset atmak zorunda kalıyorum.

Aynı şekilde PUBG oyununu açarken menü kısmına gelmeden ekran siyah oluyor, kapatmak zorunda kalıyorum. Dota 2 oyununda menü kısmına kadar açıyor, sonra oyna simgesine bastığım zaman ekran siyah oluyor, öylece kalıyor. Bu renkler bazen değişebiliyor, pembe, sarı gibi. Passmark programını çalıştırdım 1 dakika sonra ekran tamamen kırmızı oldu öylece kaldı.

Sistem özelliklerim ise şu şekilde:

Ryzen 3 1200
GTX 670
8 gb 3000 MHz RAM
B350M Bazooka
Samsung 850 EVO 250 GB
EVGA 450BT 80+
Asus 1080p VN247H

Windows 10 yeni kurdum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bak sana yaşadığım benzer bir sorundan bahsedeyim. Bende windows 10 kullanıcısıyım ve 1 hafta oluyor pc toplayalı. Daha önceden flash belleğe hazırladığım bir windows 10 performans edition windows 10 vardı bir siteden indirdiğim. Forumdan bir arkadaşla neredeyse denemediğimiz şey kalmadı sürekli Lol oynarken pc kilitleniyordu, görev yöneticisinden dahi kapatamıyordum mecburen reset atmak zorunda kalıyordum. Biz şöyle çözdük sorunu; Hiç el değmemiş bir windows 10 sürümü kurdum ve 3. parti driver güncelleme programlarını kullanmadım. Sadece windows update güncellemelerini kurdum ve birkaç gündür hiç sorun yaşamadım.

Benim sorunumun donanımsal olmasından şüpheliyim, Passmark programında test yaptım ve bütün parçaları zorladım, monitör 1 dakika sonra kırmızı ekran verdi, hiçbir şey yapamadım. Yeniden başlatmak zorunda kaldım yani psu ile ilgili bir sıkıntı olabilir diye düşünüyorum. Birkaç arkadaş öyle dedi. Sizin dediklerinizi yapacağım tekrardan ama bir şey değişeceğini sanmıyorum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı