Windows 10 Oyunlarda Kasma/Takılma Sorunları

231981

Kilopat
Makaleler
1
Bilenler bilir son 1 haftadır çözümünü bulamadığım bir sorun var. Windows 8.1 kullanırken akıcı şekilde oynadığım oyunları şu an oynayamıyorum. Windows 8.1 Single Language kullanıyordum daha sonra Windows 10'a geçmek istedim hatta forumda anket açtım sürüm önerisi adı altında en çok işaretlenen seçenek 1809 olduğu için Windows 10 1809 Home sürümünü sistemime kurdum. Bu arada donanımlarımın Windows 10 desteği var ayrıca Windows 10 uyumlu sürücüleri de var. Formatı attım en güncel sürücülerimi kurdum Windows güncellemelerinin de hepsini indirip kurdum ve oyunları denemeye başladım ve o an resmen oyun oynamaktan soğudum. Oyunlar sürekli kasıyor ve takılıyor takılma anında ise sanki oyun kare atlıyor gibi çok değişik bir takılma sorunu. Forumda ki Windows 10 optimize konularını inceledim hepsini yaptım oosu10 ile de gereksiz hizmetleri ve uygulamaları kapattım hatta boşta RAM kullanımını 1GB'a kadar da düşürdüm ama yine de en ufak bir değişim olmadı. Test amaçlı Windows 7 Home Premium kurdum kesin sorunum düzelir dedim ama Windows 7'de daha kötü oldu. Windows 10 ile karşılaştırdığım zaman daha fazla kasma ve takılma sorunu vardı. Anlamadığım nokta şu. Windows 8.1 olup da bu iki işletim sistemin de olmayan ne? Ayrıca Windows 8.1'de oyun içi ayarlarım medium olduğu halde bir kere bile kasmayan oyun neden bu iki işletim sistemin de Low'a bile alsam oynanmayacak derecede kasıyor? Şu sorundan kurtarın beni. Sürekli format atmaktan sıkıldım.

Edit: Şu an Windows 10 1607 14393.0 indiriyorum bir de bunu deneyeceğim birçok forumda bu sürümü çok önermişler. FPS aynı ama kasma takılma sorunları bu sürümde olmuyor diye. İnşallah düzelir diye umuyorum. Bilen arkadaşlardan da lütfen rica ediyorum yardımcı olsunlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı