Çözüldü ABRA A5 V17.1 BIOS'ta dGPU açılıyor mu?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Çözüm
dGPU zaten harici ekran kartı anlamına geliyor. Discrete GPU'nun kılastması. Gördüğüm kadarıyla bir laptop kullanıyorsunuz ve harici ekran kartınız zaten devrede.

Ama sizin aradığınız NVIDIA Kontrol Panel altında ekran ayarları. Bunun için iGPU devre dışı bırakmanız gerek ama bilgisayrınızda MUX yoksa bunu yapamazsınız.

Ekran ayarlarını Intel Grafik Kontrol Paneli altında yapabilirsiniz.

Güncelleme: Cihaz ABRA A5 V17.1 imiş. RTX 3050 ekran kartı olan laptopta MUX olacağını sanmıyorum.

Tamamen pil tasarrufu için diye tahmin ediyorum. Windows masaüstünde dahili Intel grafik birimiyle çalıştığı için NVIDIA ayarlarını da ona göre yapılandırıyor. Benim cihazımda da hem dahili hem harici ekran kartı var MUX'dan dGPU seçtiğimde Intel grafik sürücüsü kapanıyor ve Windows masaüstünü de harici grafik biriminden çalıştırdığı için NVIDIA denetim masasında ki tüm diğer özellikleri görebiliyorum.

1654514156446.png

Tamamen pil tasarrufu için diye tahmin ediyorum. Windows masaüstünde dahili Intel grafik birimiyle çalıştığı için NVIDIA ayarlarını da ona göre yapılandırıyor. Benim cihazımda da hem dahili hem harici ekran kartı var MUX'dan dGPU seçtiğimde Intel grafik sürücüsü kapanıyor ve Windows masaüstünü de harici grafik biriminden çalıştırdığı için NVIDIA denetim masasında ki tüm diğer özellikleri görebiliyorum.

Eki Görüntüle 1410955

Sizdemi Monster kullanıyorsunuz?

Eki Görüntüle 1410955

Benim bilgisayarımda yapma şansım var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sizdemi Monster kullanıyorsunuz.

Benim bilgisayarımda yapma şansım var mı?

Tulpar T7 20.3 kullanıyorum bende. BIOS'a girdiğinde aşağıdaki seçenek varsa o seçeneğe girip
dGPU seçtiğinizde sadece harici ekran kartınızı kullanırsınız. Eğer bu seçenek yoksa laptopta MUX yok demektedir.

1654519462949.png

Tulpar T7 20.3 kullanıyorum bende. BIOS'a girdiğinde aşağıdaki seçenek varsa o seçeneğe girip
dGPU seçtiğinizde sadece harici ekran kartınızı kullanırsınız. Eğer bu seçenek yoksa laptopta MUX yok demektedir.

Eki Görüntüle 1411022

Benim bilgisayarımın modeli Abra A5 v17.1

UEFI BIOS'ta dGPU açılıyor mu? NVIDIA Denetim Masasında kategoriler eksik olduğu için DGPU'yu açmak istiyorum ama UEFI BIOS'ta bulamadım. Varsa nerede olduğunu söyler misiniz?

s.PNG

Geri
Yukarı