Windows 10 performans düşürür mü?

Makaleler
4
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar Windows 7 Ultimate işletim sistemim var ve gerek hantallığından gerek ise sürekli trojan girmesinden bıktım.

Sistem özellikleri:

Intel Core i3 2310M 2.1GHz CPU.
Dual Channel 2x2 DDR3 1333 MHz RAM.
Intel HD Graphics 3000 64 GB VRAM 1.7 top. Bellek.
320+120GB SSD.

Windows 10'u SSD'ye diğerlerini HDD he kuracağım. SSD sıfır HDD sağlığı 80 performans 100.
CS:GO, Among Us, NFS:MW, Zula oynuyorum. Zula 60 CS:GO 20-60 Among Us 60 NFS:MW 50 60 FPS oynuyorum. Peki Windows 10 veya 8.1'de performans olarak ne değişir? Azalır mı artar mı? Ustası var ise öğrenmek isterim.

(Çakma Windows önermeyin, daha optimize ayağına.)

iGPU kullandığınızdan ve Windows 10 önceki sürümlere göre daha fazla RAM tükettiğinden RAM'den kaynaklı sorun yaşarsınız. Harici ekran kartı olsaydı belki geçilebilir derdim. Ama hem HD Graphics hem de 4 GB RAM sorun yaşatır Windows 10'da. "SSD sıfır" dediğiniz SSD'nin sağlığı mı %0? Yoksa yeni alınmış anlamında mı dedin? Windows 7'de neden sürekli trojan giriyor ki sisteme?

Onaylandı mı ya cidden bu bari düzenleseydiniz.
bruh.JPG

İgpu kullandığınızdan ve Windows 10 önceki sürümlere göre daha fazla RAM tükettiğinden RAM'den kaynaklı sorun yaşarsınız. Harici ekran kartı olsaydı belki geçilebilir derdim. Ama hem HD Graphics hem de 4 GB RAM sorun yaşatır Windows 10'da. "SSD sıfır" dediğiniz SSD'nin sağlığı mı %0? Yoksa yeni alınmış anlamında mı dedin? Windows 7'de neden sürekli trojan giriyor ki sisteme?

Yeni alınmış. Windows 7'de ise antivirüs programına rağmen internete girdiğim ve bir siteye girdiğim anda 1 trojan diyor.
Onaylandı mı ya cidden bu bari düzenleseydiniz.
Eki Görüntüle 805356

Değişiklik yaptım ama burada onay süresi olduğu için ilk da foruma attım hemen 15 dk sonra buraya da konu yu yapıştırdım ama interneti kapatmışım konu hiç onaya falan gitmemiş.

Yeni alınmış. Windows 7'de ise antivirüs programına rağmen internete girdiğim ve bir siteye girdiğim anda 1 trojan diyor.

Değişiklik yaptım ama burada onay süresi olduğu için ilk da foruma attım hemen 15 dk sonra buraya da konu yu yapıştırdım ama interneti kapatmışım konu hiç onaya falan gitmemiş.
Gene de kurmayın Windows 10. 8.1 kurulabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı