Windows 10 Pro 64 Bit ISO Dosyası Nereden İndirilir?

Sürüm kurmuyor. İndirdiğiniz ISO dosyası içinde hangi sürümler varsa kurulum yaparken o sürümlerden hangisi kurulsun diye sorulmasını sağlıyor.
Hocam ben soruyu anlatamadım sanırım. Yani yukarıda verilen iso dosyasını rufus ile yazıp direkt pc'ye windows kurmaya çalışırsak (ei.cfg'yi atmazsak) pro, home vs.den hangisini kuracak diye sormuştum. Çünkü linkte verilen iso dosyasının içinde birden fazla sürüm var.

Alıntı: Recep Baltaş
"İçerdiği sürümler:

• Windows 10 Home
  • Windows 10 Home Single Language
  • Windows 10 Education
  • Windows 10 Pro
  • Windows 10 Pro Education
  • Windows 10 Pro for Workstation"

Hocam ben soruyu anlatamadım sanırım. Yani yukarıda verilen iso dosyasını rufus ile yazıp direkt pc'ye windows kurmaya çalışırsak (ei.cfg'yi atmazsak) pro, home vs.den hangisini kuracak diye sormuştum. Çünkü linkte verilen iso dosyasının içinde birden fazla sürüm var.

Alıntı: Recep Baltaş
"İçerdiği sürümler:

• Windows 10 Home
  • Windows 10 Home Single Language
  • Windows 10 Education
  • Windows 10 Pro
  • Windows 10 Pro Education
  • Windows 10 Pro for Workstation"
Bilgisayarında gömülü bir Windows lisans varsa ona kuracaktır ama bu dediğim şekilde cfg dosyasını atarsanız kurulumda size hangi sürümü yükleyeceğini soracaktır. Eğer bilgisayarınızda hiç lisans yok ise hiç cfg ile uğraşmanıza gerek kalmaz kurulum ekranında hangi sürümü yüklenmesini istediğiniz yine soracak.

1- Bir Metin Belgesi açın.

2- Metin belgesine şunları kopyalayıp yapıştırın;

[Channel]
Retail

3- Şunları yapın,

Metin belgesi içine yazdıktan sonra farklı kaydet diyerek ismini ei.cfg yazın kayıt türünede tüm dosyalar olarak seçin.

4- Oluşturduğunuz ei.cfg dosyasını ön yüklenebilir bir USB flash sürücünüzde bulunanSources klasörüne atın.

5- Hepsi bu. Artık bu medya ile kurulum yaptığınızda hangi sürümün kurulacağını size soracak.

Efendim bu uygulamayı DVD çekmek için nasıl yapabiliriz rica etsem tarif eder misiniz ?

Yeni konular

Geri
Yukarı