Çözüldü Windows 10 Pro açılışta sistem donması

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Mangal_EYC

Centipat
Yer
Ahşap Parke
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
RAM
4gb Samsung
Merhaba Lenovo Ideapad 320 15ıkb 81BT modelini kullanıyorum sürücüler yüklendikten sonra Windows 3 kere açıyorsam 2'sinde donuyor düğmeden kapatıyorum Lenovo'nun kendi sitesinden yükledim sorun değişmedi RAM'leri tarattım sıkıntı yok SSD ya da HDD de sıkıntı yok ekran kartı arızalı değil ısınma problemi yok olay görüntüleyicisinde cphs hizmeti ya da Intel content protection hdcp hizmeti hata vererek sistemi dondurmuş gözüküyor yine de minidump dosyalarını paşlaşacağım şimdiden teşekkürler.

Çözüm
Çift ekran kartlıysa Intel'i devre dışı bırakmayı dene bir de.

Denedim intelide diğerini de sonuç aynı.

Arkadaşlar bilgisayarı önceden BIOS atan servise bıraktım sorun çözülünce problemi buraya yazacağım diğer arkadaşlar bilgilenebilir.

Bilgisayar geldi chipsetin çok ısındığı görülmüş termal pad ve macun ile düzelttiğini söyledi şu anlık donma ile bir sıkıntı yok ama Intel'in cphs ve hdcp sürücüleri sorun çıkarıyor mave ekran veriyor Wi-Fi kesiyor.

Arkadaşlar sorun çipset sürücüsündeymiş yüklemediğimde donma yok ve cphs ve hdcp hizmetleri çalışıyor ama yükleyince hizmetleri bozuyor aynı sorunu yaşayan arkadaşlara önerim temiz format sonrası hizmetleri kontrol edin.
Intel® UHD Grafikleri 620 için destek

Bu linkten indir, kur. Intel ekran kartındandır problem.

Lenovo'nun sitesindeki driver 2018'den kalma 23.2 version, an itibarıyla 30.0.101.3113 çıkmış.

Bir deniyeyim yazarım.

Bu linkten indir, kur. İntel ekran kartındandır problem.

Lenovo'nun sitesindeki driver 2018'den kalma 23.2 version, an itibariyle 30.0.101.3113 çıkmış.
Ddu ile sildim ama ilk açılışında yine dondu kapatıp açtım yükleyip deniyeceğim

Bu linkten indir, kur. Intel ekran kartındandır problem.

Lenovo'nun sitesindeki driver 2018'den kalma 23.2 version, an itibarıyla 30.0.101.3113 çıkmış.

Sürücüyü yükledikten sonrada sorun devam ediyor.

Son düzenleme:
Çift ekran kartlıysa Intel'i devre dışı bırakmayı dene bir de.

Denedim intelide diğerini de sonuç aynı.

Arkadaşlar bilgisayarı önceden BIOS atan servise bıraktım sorun çözülünce problemi buraya yazacağım diğer arkadaşlar bilgilenebilir.

Bilgisayar geldi chipsetin çok ısındığı görülmüş termal pad ve macun ile düzelttiğini söyledi şu anlık donma ile bir sıkıntı yok ama Intel'in cphs ve hdcp sürücüleri sorun çıkarıyor mave ekran veriyor Wi-Fi kesiyor.

Arkadaşlar sorun çipset sürücüsündeymiş yüklemediğimde donma yok ve cphs ve hdcp hizmetleri çalışıyor ama yükleyince hizmetleri bozuyor aynı sorunu yaşayan arkadaşlara önerim temiz format sonrası hizmetleri kontrol edin.

Son düzenleme:
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı