Windows 10 Pro for workstations uygun mu?

Myev

Centipat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Arduino Coder
Arkadaşlar selam, ben yakınlarda bi' laptop aldım. İçerisinde NVIDIA RTX 3050 Ti laptop GPU, 8 GB 3200MHz RAM i5 11300 3.10 GHz işlemci bileşenleri mevcut. FreeDOS aldım, Windows 10 kurulumunu da @Recep Baltaş'ın rehberini izleyerek yaptım.

Problemim şu: Ben bu sistemle LoL'de de bile 70 FPS alıyorum. İşin garip yanı LoL'ü 70 FPS oynatırken Star Wars Jedi: Fallen Order'ı da Ultra grafiklerde 60 FPS oynatıyor. Yine CoD: Warzone'u 40-50 FPS arasında oynatıyor ve düşük ayarlarda.

Geçenlerde bir oyunda GUI'ı açtım ve Windows 10 Pro for workstation's yazısını gördüm. Sorum şu: Benim bu düzensiz FPS'imin sebebi bu olabilir mi? Bu Windows sürümü benim bilgisayarım için uygun mu?

Not: Sürücülerim güncel.

Son düzenleyen: Moderatör:
Vasat bir bilgisayarın yoksa Home ve Pro sürümlerinin sisteme bir etkisi olmuyor ki sizin bilgisayarınızda vasat değil, buradaki vasattan kastım işlemci ve bellek miktarı. Pro for Workstations'ın görevi isminden de anlaşılacağı üzere iş istasyonlarında kullanılmak için yapıldı, 4 adede kadar işlemci ve 6 Terabyte'a kadar bellek desteği sunuyor. Oyunlardaki FPS olayına etkisi olduğunu sanmıyorum.

Geri
Yukarı