Windows 10 Pro Yükseltme Sorunu

Thegamersinfly

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, Bios'a gömülü bir adet Windows 8.1 Ürün Anahtarım var. Cihaz'imi Windows 10'a yükselttim ancak ilgili önceki işletim sistemi Home-Singe language olduğu için tatbikîde Windows otomatik olarak olarak
Windows 10 Home-Singe Language kurdu.

Buraya kadar sıkıntı yok. Ardından ben Windows 10 Pro'ya yükseltmek istedim. Elimde Pro ürün anaharı vardı ve ilgili anahtarı kullanarak ''etkinleştirme'' bölümünden yükseltim. Kurulum yapıldı Windows 10 Pro kuruldu. Ayarlar kısmına gittiğimde ise etkinleştirmede sıkıntı gördüm ve bir sorun olmuştur diyerek sorun gidermeyi başlattım. Ardından ilgili fotoğraftaki sorunla karşılaştım. Ve gerekli araştırmayı yaptığımda etkinleşen ürün anahtarının benim olmadığını Windows'un direk olarak Bios'taki Windows 8.1 Home Ürün Anahtarını Aldığını fark ettim. Demek ki yükseltirken sıkıntı oluyor dedim ve çeşitli bloglarda yazdığım yazılar sonucu temiz kurulum yapmam gerektiği söylendi. Windows 10 indirme aracı ile Windows 10'u indiridim USB belleğe çektim ve ve temiz kurulum yaptım kurulumdan sonrada Windows'un ilgili ürün anahtarını bios'tan çekip önüme hiç ürün anahtarı sormadan çat diye, Windows 10 Home kurdu. Ayarlardan yükseltmeyi kullandığım zaman fotoğraftaki sorun oluyor sıfırdan kurduğum zamanda Home kuruluyor.

Düzeltmenin yolu var mıdır? Yoksa bios üstündeki ürün anahtarını silmenin bir yolu var mıdır ?

Ekran%20Alıntısı[1].PNG

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı