Windows 10 Program Kurma Konumunu Değiştirme

dnzkrdg

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayarımda Windows C'ye kuruluydu ama bilgisayarımı yavaşlatacağını söylediler 120 GB'lık SSD'ye kurmamı önerdiler. Ben de bugün USB'de bulunan Windows 10'u bilgisayara format atarak D'ye kurmaya çalıştım.

Bir nevi başardım gibi ama SSD'nin ismi C: 1 TB Hard Diskin ismi ise D: oldu. Windows şu an SSD'nin içinde ama bilgisayara indirdiğim her şey SSD'ye kaydoluyor.

Disk Management'tan isimlerini değiştirmeye çalıştım. Hard Diski A: yapabildim ama Windows'un kurulu olduğu yer (SSD) kesinlikle harfini değiştirmeme izin vermiyor. ( Parameter is incorrect hatası veriyor)

Bu olayı nasıl çözebilirim. Acil yardım edebilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sürücü harfi değiştirerek programların kurulacağı konumu değiştiremezsiniz.

32 bit mimariye sahip Windows işletim sistemi kullanıyorsanız:

1. Yerel Disk (D)'de Program Files isimli bir klasör oluşturun.
  2. Çalıştır'ı açın, regedit yazın ve Tamam'ı tıklatarak Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni açın.
  3. HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion dizinini izleyin.
  4. Sağ tarafta ProgramFilesDir anahtarına çift tıklayın varsayılan değeri D:\Program Files olarak atayın, Tamam'ı tıklatın.
  5. Sağ taraftaki ProgramFilesPath anahtarına çift tıklayın ve varsayılan değeri D:\Program Files olarak atayın, Tamam'ı tıklatarak Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni kapatın ve bilgisayarınızı yeniden başlatın.
64 bit mimariye sahip Windows işletim sistemi kullanıyorsanız:

1. Yerel Disk (D)'de Program Files ve Program Files (x86) isimli iki klasör oluşturun.
  2. Çalıştır'ı açın, regedit yazın ve Tamam'ı tıklatarak Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni açın.
  3. HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion dizinini izleyin.
  4. Sağ tarafta ProgramFilesDir anahtarına çift tıklayın varsayılan değeri D:\Program Files olarak atayın, Tamam'ı tıklatın.
  5. Sağ taraftaki ProgramFilesPath anahtarına çift tıklayın ve varsayılan değeri D:\Program Files olarak atayın.
  6. Sağ taraftaki ProgramW6432Dir anahtarına çift tıklayın ve varsayılan değeri D:\Program Files olarak atayın.
  7. Sağ taraftaki ProgramFilesDir (x86) anahtarına çift tıklayın ve varsayılan değeri D:\Program Files (x86) olarak atayın.
  8. Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni kapatın ve bilgisayarınızı yeniden başlatınız.
Source: Varsayılan program kurulum dizinini değiştirmek

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı