Windows 10 RAM kullanımı

yeni bir laptop aldım windows aldığım günden beri boşta bu kadar ram kullanıyor. Arkaplan hizmetlerinden gereksiz olanları kapattım fakat durum hala böyle.

laptop: Dell G3 3590 Intel Core I5 9300-H+1TB HDD+ 256GB Nvme ssd+ GTX1650 + 8GB RAM

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    69,5 KB · Görüntüleme: 66
  • 2.png
    2.png
    70 KB · Görüntüleme: 58
  • 3.png
    3.png
    70,6 KB · Görüntüleme: 58
Performans sekmesini de yükleseydiniz daha anlaşılır olurdu. RAM kullanımı normal. Bende de aynı şekilde 16GB belleğin sistem boştayken %25'i sürekli kullanımda. Normal olanı da bu şekildedir. Endişelenmeniz gereken bir şey yok. 8GB RAM Artık günümüzde sınıra dayanmış durumda.

Arkada çalışan bir sürü program var halen. Örneğin Dell ve Alienware gereksiz programları tamamen kaldırın. En azından 500MB RAM boşa alırsınız bu şekilde, sadece Chrome açıkken 3,1GB RAM tüketiyorum.

Chrome açık, Defender ise işlem yürütüyor. RAM kullanımında anormal bir durum yok.

Defender neredeyse her zaman bu şekilde RAM kullanıyor
Performans sekmesini de yükleseydiniz daha anlaşılır olurdu. RAM kullanımı normal. Bende de aynı şekilde 16GB belleğin sistem boştayken %25'i sürekli kullanımda. Normal olanı da bu şekildedir. Endişelenmeniz gereken bir şey yok. 8GB RAM Artık günümüzde sınıra dayanmış durumda.

Şuan Spotify Opera ve LOL açık ram kullanımı bu şekilde

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    18,5 KB · Görüntüleme: 25
  • Adsız.png
    Adsız.png
    17,6 KB · Görüntüleme: 32

Geri
Yukarı