Windows 10 Reboot and select proper Boot device hatası

Barskk

Hectopat
Merhabalar, SSD aldım ve taktım. İçine Windows'u kurdum ve açtım fakat Boot device 1 şu an HDD. Açtım ve gene BIOS'a girip 1.'yi SSD'ye aldım. Bu şekildede o hatayla karşılaştım. HDD'yi çıkarıp denedim, olmadı, takıp denedim, olmadı. Şu an bunu aynı bilgisayardan yazıyorum. HDD'dekini silip SSD'den açmak istiyorum fakat yapamıyorum. Lütfen bir el atın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Galiba W10 kurulumunda bir sıkıntı oldu, bir daha deneyin.
Şu an SSD de windows var fakat boot 1 e çekince hatayı alıyorum. Yinede öyle diyorsanız ssd yi biçimlendirip yine kurayım
Başka bi ssd almıştım önceden onda ilk ona wini kurup sonra boot 1 e çekip emin olunca hdd yi biçimlendirmiştim fakat şu an boot 1 e çekemiyorum, çekince hatayı alııyorum. Eğer hdd yi biçimlendirirsem ve gene boot 1 de hata alırsam başka bir pc de deneme şansım yok.

Ben reboot edince o hatayı aldınız zannettim. O zaman HDD'den boot edip şunu yapın:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bunun ile o videoda gösterilen kısma girin ama BIOS a girmeyin, onun yerine "Aygıt Kullan"a a basın ve SSD yi seçin, acaba boot edicek mi?
Ya da boot menu'den SSD'yi seçin.
Sonra bir USB'yi BIOS'ta boot sırasında yukarı çıkarmaya çalışın acaba bu hata kronik mi? Eğer aynı hatayı almazsanız USB'ye Ubuntu isosunu yazdırıp bir daha deneyin.

Ben reboot edince o hatayı aldınız zannettim. O zaman HDD'den boot edip şunu yapın:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bunun ile o videoda gösterilen kısma girin ama BIOS a girmeyin, onun yerine "Aygıt Kullan"a a basın ve SSD yi seçin, acaba boot edicek mi?
Ya da boot menu'den SSD'yi seçin.
Sonra bir USB'yi BIOS'ta boot sırasında yukarı çıkarmaya çalışın acaba bu hata kronik mi? Eğer aynı hatayı almazsanız USB'ye Ubuntu isosunu yazdırıp bir daha deneyin.

BOOT OPTİON PRİORİTİES kısmında boot 1 e ssd çekemiyorum ama onun altında HARD DRİVE BBS PRİORİTİES diye bir kısım var oraya az önce baktım ve orda boot 1 ssd gözüküyor

Aygıtı kullana bastım ve orda Hard Drive çıktı ona bastım ve gene aynı problem
BOOT OPTİON PRİORİTİES kısmında boot 1 e ssd çekemiyorum ama onun altında HARD DRİVE BBS PRİORİTİES diye bir kısım var oraya az önce baktım ve orda boot 1 ssd gözüküyor
Şunları deneyin, kronik mi görelim:
Eğer aynı hata olursa BIOS'u güncelleyin.

Aygıtı Kullana bastım orada Hard Drive çıktı ona bastım ve gene aynı hata
USB için denediniz mi? BIOS'u güncellemeyi deneyin direk.
Aygıtı Kullana bastım orada Hard Drive çıktı ona bastım ve gene aynı hata
SSD'yi seçmen lazım bu arada.
Son olarak şunu deneyin:
Security kısmında Secure Bootu kapatın
sonra boot kısmında Boot Options gibi bir şey olması lazım o büyük ihtimal UEFI olacak ona tıklayın ve UEFI and Legacy Support yapın (Bazı BIOS larda UEFI and CSM de olabiliyor)
sonra SSD'yi yeniden boot sırasında 1. yapmaya çalışıp ayarları kaydedip yeniden başlatın.

USB için denediniz mi? BIOS'u güncellemeyi deneyin direk.

SSD'yi seçmen lazım bu arada.
Son olarak şunu deneyin:
Security kısmında Secure Bootu kapatın
sonra boot kısmında Boot Options gibi bir şey olması lazım o büyük ihtimal UEFI olacak ona tıklayın ve UEFI and Legacy Support yapın (Bazı BIOS larda UEFI and CSM de olabiliyor)
sonra SSD'yi yeniden boot sırasında 1. yapmaya çalışıp ayarları kaydedip yeniden başlatın.
Secure boot diye bir şey bulamadım boot option control vardı legacy di UEFİ yaptım olmadı other PCI divices UEFİ ydi legacy yaptım olmadı şimdi biosu güncelliycem sonra ssd yi biçimlendirip bir daha win kurucam

Geri
Yukarı