Windows 10 Retail key kendi kendine aktifleşir mi?

Cronus.xy

Picopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba. Bilgisayarıma orijinal Windows'u kaybetmek pahasına format attım. Key Retail'di. Formattan sonra masaüstünde orijinallik sorgulaması yaptığımda Retail key oto aktifleşmişti. Bu nasıl oluyor? Ayrıca eski dosyalar geri gelir mi? (Başka bir Microsoft hesabından giriş yaptım.)

Anakartına gömülü olduğu için otomatik olarak aktifleşiyor. Ancak bazı istisna durumlarda otomatik olarak aktifleşmiyor. Bazen CMD üzerinden bir kod yardımıyla keyi öğrenip kendiniz giriyorsunuz ama sizde böyle bir şeye gerek kalamamış. Ayrıca OneDrive'a yedekleme yapmadıysanız dosyalarınız geri gelmez.

Anakartına gömülü olduğu için otomatik olarak aktifleşiyor. Ancak bazı istisna durumlarda otomatik olarak aktifleşmiyor. Bazen CMD üzerinden bir kod yardımıyla keyi öğrenip kendiniz giriyorsunuz ama sizde böyle bir şeye gerek kalamamış. Ayrıca OneDrive'a yedekleme yapmadıysanız dosyalarınız geri gelmez.

Ben PC'yi 2. el olarak bir abimden aldım. Ben OneDrive'a yükleme yapmadım ama o yapmış olabilir. Nereden bakacağım OneDrive'da dosya olup olmadığına?

Ben PC'yi 2. el olarak bir abimden aldım. Ben OneDrive'a yükleme yapmadım ama o yapmış olabilir. Nereden bakacağım OneDrive'da dosya olup olmadığına?
Format atmadan önce ki hesabına şuan ki one drive hesabın olarak gir eğer yedekleme yapılmışsa PC kendisi yükler.

Geri
Yukarı