Windows 10 rezerve

Mr.GrKey

Hectopat
Daha fazla  
Ben yaklaşık 1 sene önce Windows 8 den yükseltilmiş Windows 8.1 System dosyalarım zarar gördü ve bende sfc scan vb. gibi yöntemleri denedim ancak güvenli mod dahil hiç bir şey açamıyordum gördüğüm tek şey fare hareketiydi ve onda hareket ettirmeyi bıraktığım anda yok oluyor ve tekrar hareket ettirdiğimde ekranın ortasından başlayarak hareket ettire biliyordum yani her hareket ettirmeyi bıraktığımda ve tekrar başladığımda sanki hiç oynatmamısım gibi ortadan başlıyordu.

Bende dosyalarımı yedeklemek ve Format atmak için diğer diske USB ile Windows 10 Preview yükledim ve onu kullanmaya devam ettim ve sonra temmuzda Windows 10 çıktıktan sonra Windows'un devre dışı kalacağını öğrendim. Bu yüzden Rezervasyon yapmak için Ayarlardan Windows Yenileme işlemi yaptım bunu Windows 8.1 de yaptığıımda Recovery Image deki Windows 8'i yüklüyordu ancak bunu Windows 10 da yaptığımda Windows 10 üzerinde yenileme yaptı.

Bende Elimde Windows8 in Product key ve id vardı ve bunları kullanarak Windows 8 ve 8.1 yüklemeye çalıştım ama geçersiz key olduğunu söyledi.

Ve Asıl Sorun 29 Temmuza Kadar eski lisansımla Windows 8 yükleyip Rezervasyon yapmam lazım ve hiç bir fikrim yok nasıl yapacağım konusunda.

Son düzenleyen: Moderatör:
Temiz kurulum yapın eski lisansınız ile. Daha sonra rezerve işlemi yapın. Ve Windows 10 çıkmasını bekleyin. Windows 10 çıkınca geçiş yaparsınız. Zaten BİOS üzerine gömülü olduğu için Windows 8.1 otomatik aktif olacaktır.

Temiz kurulum yapın eski lisansınız ile. Daha sonra rezerve işlemi yapın. Ve Windows 10 çıkmasını bekleyin. Windows 10 çıkınca geçiş yaparsınız. Zaten BİOS üzerine gömülü olduğu için Windows 8.1 otomatik aktif olacaktır.
Peki nasıl temiz kurulum yapabilir. Çünkü gelişmiş Başlangıca girdiğimde Cmd yi açtığımda Windows10 Cmd si Çıkıyor Ben Windows10 un Recovery Image Değistirdiğinden şüphe ediyorum.

Bir de bir sorum var asıl korktuğumda bu zaten ben eğer gelişmis başlangıçtan Format İşlemi yaparsam Diğer diskteki dosyalarıma bir şey olurmu yoksa sadece Windows 10'un yüklü olduğu Kısmımı Formatlar Çünkü diğer disktede Windows 8 Var(Bozuk)

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı