Windows 10 Rufus'a yazdırılmıyor

LauraWells

Kilopat
Makaleler
2
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Rufus ile açtığımda ISO dosyası yok UEFI kurulum için yeni sisteme.

Dosya Ekleri

• x.jpg
    x.jpg
    181,4 KB · Görüntüleme: 89
Son düzenleyen: Moderatör:
Onla ISO yapıp yazdırırsan Rufus'a olur ama direkt USB'ye at diye seçersen UEFI kurulum yapmazsın ve bu da yavaş kurulum demek oluyor.
Tamam ISO olana yazdırıp Rufus ile UEFI yapıcam bir sorun yok böyle anladığım kadarıyla.
Hocam benim yıllardır kullandigim yöntem su. Mobil uzerinden Microsoft sitesine gidin oradan Windows 10'u ISO olarak indirebiliyorsunuz. Bilgisayarda ISO indirmeye izin vermiyor. Kurulum aracı indiriyor. O da biraz sorunlu hani 4 GB vs neyse iniyor, en ufak hatada kapatıp tekrar açmanız gerekiyor tekrar indirmesi gerekiyor. Dediğim gibi mobil cihazdan Microsoft Windows sitesine gidin oradan ISO'yu indirip PC'ye cekin. Umarım yardimci olur. Hem harici sitelerden indirmek yerine en temiz sekilde Microsoft'tan indirmiş olursunuz.

Bu sayede Rufus ISO olduğu icin flash a yazabilir. O bakımdan da iciniz rahat olsun baska bir şey denemeyin kendinizi yormayın en temizi bu.
Media Creation Tool ile ISO yapıpta Rufusa yazabilirim sanırım pek bir fark yok anlaşılan.
@LauraWells
MCT ile flash bellek kısmını seçerek yapabiliyorsun. WinRAR kurulumunda büyük ihtimalle .iso uzantılı dosyalarıda açmayı seçtin. Bak bakalım dosyanın uzantısı .iso mu?
ISO kurulumu yaptığım ve kaydederken onu seçtiğim halde Winrar'lı geldi neden böyle oldu?

Dosya Ekleri

• x.jpg
    x.jpg
    324,7 KB · Görüntüleme: 13
Son düzenleme:
@LauraWells
Dosyaya sağ tıkla ve özellikleri seç, dosya türünde ne yazıyorsa ekran görüntüsü alıp at.
Dedik de arkadaş değil diyor.
Hadi ISO dosyası değil diyelim. (Daha yavaş olabilir.) MCT ile USB belleğini seçerek yazdırabileceğini söyledim.

Son düzenleme:
@LauraWells
Dosyaya sağ tıkla ve özellikleri seç, dosya türünde ne yazıyorsa ekran görüntüsü alıp at.

Hadi ISO dosyası değil diyelim. (daha yavaş olabilir.) Mct ile USB belleğini seçerek yazdırabileceğini söyledim.

Sorunu bir Video'dan bakarak çözdüm sanırım. Dediğin gibi sağ tıkladım özelliklerden değiştirden Windows gezgini yaptım ve şu anda ISO gözüküyor VR Rufus'a yazdırıyorum.
Şöyle bir sorunum var yalnız boot menüsünde USB'de UEFI ibaresi yok. @ArdaFRKN

1F4F593B-A037-4BB6-9FB7-073DCF3EBECF.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
@LauraWells
BIOS'dan açmanız gerekiyor. Sanırım doğrudan UEFI gibi bir şey yazıyordu. Yarın okulum olduğu için uyuyacağım. Öyle bir ayar yoksa diğer arkadaşlarımız yardım edecektir.
Bu bilgisayar eski ve UEFI desteği yok. Yeni sistem aldım cuma elimde olacak acaba ona takınca UEFI yazar mı? Neyse sen uyu bakalım diğer arkadaşlar yardımcı olur.

Geri
Yukarı