Windows 10 Saat Dilimi Değiştirilmiyor

F4tihh

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Saat>Tarih/saat ayarla>Tarih ve saat>Farklı zaman dilimleri için saat ekle>Tarih ve saat>Saat dilimini değiştir... (Basıyorum)
Karşıma
hata.png
bu hata çıkıyor. Denetim masasındaki kullanıcı ayarlarında yetkiliyim fakat tarayıcı aracılığıyla baktığım bir videodaki şahıs komut istemcisini açıp "net user administrator /active:yes" adlı komutu yazıyor ve administrator hesabını aktif ediyor. Bende aynı şekilde komutu komut istemcisine yazdım fakat "Erişim engellendi" şeklinde bir hata ile karşılaştım. Deepfreeze vb. bir program kullanmıyorum. İnternet olabilecek hemen hemen her siteye ve videoya baktım ama bir çözüm bulamadım.

Yerel Disk (C: )>Özellikler>Güvenlik>Grup ya da kullanıcı adlarındaki seçeneklere tam denetim vermeyi denedim fakat bazı dosyalar "Windows, Program Files (x86) vb." "Erişim reddedildi" şeklinde bir hata verdi.

Bu arada saat dilimini konumuma göre seçmeyeceğim. Yani bir çözümü varsa manuel olarak ayarlayabileğim.

Özelliklede @Recep Baltaş ve @Ali Güngör sorunuma bir el atarlarsa sevinirim.
hata.png

Resmi yanış paylaşmışım özür dilerim.
Arkdaşlar sorunun çözümünü buldum. Gerçek anlamda 5 saat uğraşmasaydım çok güzel olurdu, fakat atalar ne demiş ?

Geç olsun güç olmasın.

Çözümün videosuna buradan ulaşabilirsiniz ama ingilizce. Ben sizin için sıralı bir şekilde Türkçe olarak anlatayım :

Adım 1 : Denetim Masasını açın.
Adım 2 : Sağ üstte arama kısmına "Yönetimsel Araçlar" yazın.
Adım 3 : "Yerel Güvenlik İlkesi" adlı uygulamaya tıklayın.
Adım 4 : Açılan pencereden "Yerel İlkeler>Kullanıcı Hakları Ataması>Sistem saatini değiştir" sağ tık yapıp özelliklere tıklayın.
Adım 5 : "Kullanıcı ya da Grup Ekle..." tıklayın.
Adım 6 : "Seçilecek nesne adlarını girin" yazısının altındaki boş yere "everyone" yazın ve "Adları Denetle" adlı butona basıp "Tamam" isimli butona basın.
Adım 7 : Tekrar "Seçilecek nesne adlarını girin" yerine gelin ve bu sefer "administrator" yazıp "Adları Denetle" adlı butona basın ve çıkın.
Adım 8 : Sistem saatini değiştir" adlı uygulamada yaptıklarınızı "Saat dilimini değiştir" de uygulayın.
Adım 9 : Kapatıp bilgisayarınızı yeniden başlatın.
Adım 10 : Bu yazdıklarımın vazgeçmeme huyuma bağlı olduğunu unutmayın.

Bu arada yönetici bey, yazım yanlışı yaptığım yerleri cümle şeklinde gönderirseniz daha iyi anlarım. Yazıma baktım fakat hatamı bulamadım. Ctrl+F bile yaptım ama yine göremedim.

Konu Kilit Lütfen.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı