Çözüldü Windows 10 sadece güvenli modda çalışıp normal modda sinyal vermiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

engin beyefendi

Hectopat
Makaleler
2
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Front-end Developer
RAM
Team T-Force Vulcan TUF Alliance 16 GB (2x8) DDR4 3200 MHz CL16
SSD veya HDD modeli
Kioxia 1 TB Exceria G2 SSD
Ekran kartı
Gigabyte RX 6400 4 GB Low Profile GDDR6
Anakart
Gigabyte B450M-H AMD AM4 DDR4 Micro-ATX Anakart
İşlemci
AMD Ryzen 5 4500 Altı Çekirdek 3.6 GHz İşlemci
Bilgisayar açılıyor anakart markasının logosu ve küçük yüklenme göstergesinden sonra sinyal vermiyor ama güvenli modda çalıştırınca nedense sorunsuz çalışıyor. USB'me Windows 10'u eski laptop'umdan kurmuştum ve o laptopa virüslü diye format atmıştım o virüsden dolayı Windows virüslü kurulmuş olabilir mi? Ne yapmalıyım?

Çözüm
Oturumu actiktan sonra:
-Windows logo tuşu + R tuşlarına basın.
-Aç kutusuna MSConfig yazıp Tamam'ı seçin.
-Önyükleme sekmesini seçin.
-Önyükleme seçenekleri altında Güvenli önyükleme onay kutusunun işaretini kaldırın.

Yaptım, çalışmadı. Güvenli modda Kaspersky kurup virüs taraması yaptım ve Explorer.exe virüsü yemişim SSD'yi temizledim. USB'yi de temizletip VİRÜSSÜZ bir cihazdan Windows 10 medyası kuracağım.
Laptopunuzdaki virüsün ne cins olduğu ve cinsine göre de türü de önemli. Flasha bulaşması çok da zor değil ama Windows setupunda kurulumda yapması biraz zor bir olay, yüksek ihtimalle BIOS'da güvenli modda kalmış olabilir.

Laptopunuzdaki virüsün ne cins olduğu ve cinsine göre de türü de önemli. Flasha bulaşması çok da zor değil ama Windows setupunda kurulumda yapması biraz zor bir olay, yüksek ihtimalle BIOS'da güvenli modda kalmış olabilir.
Nasıl çıkarabilirim BIOS'u güvenli moddan?

Oturumu actiktan sonra:
-Önyükleme seçenekleri altında Güvenli önyükleme onay kutusunun işaretini kaldırın.

Oturumu actiktan sonra:

Yaptım, çalışmadı. Güvenli modda Kaspersky kurup virüs taraması yaptım ve Explorer.exe virüsü yemişim SSD'yi temizledim. USB'yi de temizletip VİRÜSSÜZ bir cihazdan Windows 10 medyası kuracağım.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı