Çözüldü Windows 10 sağ alttaki ok işareti kayboldu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

furkanozsoy22

Decapat
Daha fazla  
Merhaba sağ altta bulunan uygulamaları bir yerde toplayan bir ok işareti vardı PC'ye bir şey yapmamama rağmen kayboldu. Ne yapmam gerekiyor yardım eder misiniz?

resim_2021-07-22_193321.png

Çözüm
Görev çubuğuna sağ tıklayın ve görev çubuğu ayarlarına girin. Bildirim alanı bölümünde "Görev çubuğunda görünecek ikonları seçin" kısmına tıklayın. Tam olarak bu olmayabilir, ben İngilizce kullanıyorum.

2021-07-22 19_55_32-Window.png

Buradan aşağıdaki seçeneği görseldeki gibi kapalı hale getirin:

2021-07-22 19_56_31-Window.png
Herhangi bir uygulamayı sürüklediğinizde gözükecek. İstediğiniz programları koyabilirsiniz.

1626971915278.png

Görev çubuğuna sağ tıklayın ve görev çubuğu ayarlarına girin. Bildirim alanı bölümünde "Görev çubuğunda görünecek ikonları seçin" kısmına tıklayın. Tam olarak bu olmayabilir, ben İngilizce kullanıyorum.

2021-07-22 19_55_32-Window.png

2021-07-22 19_56_31-Window.png

Çözüm
Görev çubuğuna sağ tıklayın ve görev çubuğu ayarlarına girin. Bildirim alanı bölümünde "görev çubuğunda görünecek ikonları seçin" kısmına tıklayın. Tam olarak bu olmayabilir, ben İngilizce kullanıyorum.

Eki Görüntüle 1115445

Eki Görüntüle 1115446

Sorunun çözümü maalesef ki tamamen o değil. Sadece arkada çalışıp ama simgesi kapalı olan uygulamaların simgesini aktifleştirir. Öyle olursa evet o küçük ok gelebilir. Ama herhangi bir programı tutup oraya eklemesi yeterli.

1626973253271.png

Evet, konudaki herkes niyeyse oraya eklemesini söylemiş. Oraya eklemesi yeterli diyorsun. Ok yok, nasıl eklesin? Bir şekilde kapatılmış ayarlardan. Bahsettiğim ayarı açık yapın, sonra simgeleri üst üste getirmeyi deneyin bakalım ekleniyor mu? Eklenmez, sadece yerini değiştirirsiniz.

Sorunun çözümü tam olarak bu. Sizin dediğiniz şey ancak bahsettiğim ayar kapalıysa ve simgeler oradan elle çıkarıldıysa, yani bir nevi yine bahsettiğim ayar altından açık ve kapalılık durumu elle değiştirildiyse geçerli olur.

2021-07-22 20_09_10-Window.png

Evet, konudaki herkes niyeyse oraya eklemesini söylemiş. Oraya eklemesi yeterli diyorsun. Ok yok, nasıl eklesin? Bir şekilde kapatılmış ayarlardan. Bahsettiğim ayarı açık yapın, sonra simgeleri üst üste getirmeyi deneyin bakalım ekleniyor mu? Eklenmez, sadece yerini değiştirirsiniz.

Sorunun çözümü tam olarak bu. Sizin dediğiniz şey ancak bahsettiğim ayar kapalıysa ve simgeler oradan elle çıkarıldıysa, yani bir nevi yine bahsettiğim ayar altından açık ve kapalılık durumu elle değiştirildiyse geçerli olur.

Eki Görüntüle 1115455
Abi herhangi bir programı tutup yukarı sürüklediğinde ok gözükecek zaten. Ayar yapmadığını söylemiş. Otomatik olarak açık olur o ayar.

Şurada dediğim ayarı açık yap, sonra bana okun gözüküp gözükmediğini söyle.

Eki Görüntüle 1115445

Eki Görüntüle 1115446

Geri
Yukarı