Windows 10 sistem açılışta donuyor

Dediğiniz sisteme göre normal ekran kartınız Windows 10'u bile desteklemiyor.
Ekran kartı zaten çok garip. Örnek vermek gerekirse AMD'nin kendi sitesinde kayıtlı değil, driverlarını hiçbir yerde bulamıyorum ve ne zaman aldığımı vs. hatırlamıyorum. Buna rağmen Windows 10'u 1.5 seneye yakın kullanıyorum.
Sistemi Windows 7'de kullanmak daha uygun olur bence.
Tamam, Windows 7 kuracağım ama iki sorum var.
1- Windows 7 kurarsam bu sorun kesin ortadan kalkar mı?
2- Windows 7 kurarsam ürün anahtarım hâlâ geçerli olur mu?
Bir de Windows 7'yi kurarken donarsa ne yapacağım?

Ekran kartı zaten çok garip. Örnek vermek gerekirse AMD'nin kendi sitesinde kayıtlı değil, driverlarını hiçbir yerde bulamıyorum ve ne zaman aldığımı vs. hatırlamıyorum. Buna rağmen Windows 10'u 1.5 seneye yakın kullanıyorum.

Tamam, Windows 7 kuracağım ama iki sorum var.
1- Windows 7 kurarsam bu sorun kesin ortadan kalkar mı?
2- Windows 7 kurarsam ürün anahtarım hâlâ geçerli olur mu?
Bir de Windows 7'yi kurarken donarsa ne yapacağım?

1-Kurulumu başlatmadan bilemeyiz.
2-Kullandığın ürün anahtarın direk Windows 10 içinse kullanamayabilirsin. Ama Windows 7 ürün anahtarını Windows 10'na girdiysen kullanılma ihtimali var mı bilmiyorum.
3-Donarsa donanımsal bir problemin vardır. Sistemin ısınıyor olabilir. Ya da başka problemler.

1-Kurulumu başlatmadan bilemeyiz.
2-Kullandığın ürün anahtarın direk Windows 10 içinse kullanamayabilirsin. Ama Windows 7 ürün anahtarını Windows 10'na girdiysen kullanılma ihtimali var mı bilmiyorum.
3-Donarsa donanımsal bir problemin vardır. Sistemin ısınıyor olabilir. Ya da başka problemler.
Bir de microsoft'un kendi sitesinde windows 7 iso'sunu bulamadım, mümkünse nereden indireceğimi söyler misiniz?

Bir de microsoft'un kendi sitesinde windows 7 iso'sunu bulamadım, mümkünse nereden indireceğimi söyler misiniz?

Merhaba, win7'i geçen günlerde kurdum ve sorun devam etmekte. Ne yapmalıyım?
Bir de bir şey fark ettim belki de çözüm için bir ipucu. Ne zaman kablolu mouse'umun kablosunu kasadan çıkarırsam bahsettiğim donma sorunu yaşanıyor. Sadece mouse değil; internet kablosu,klavye kablosu, hoparlör kablosu vb. bunları çıkarınca da belirttiğim sorunları ayrıca yaşamaktayım.
Sorun devam ediyor yardım?
Öne çıkarıp duruyorum ama galiba kimse görmeyecek
Sorunu çözdüm arkadaşlar. Kasamı detaylı bir şekilde temizledim, galiba uzun sürede biriken toz temassızlığa yol açıyordu.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı