Çözüldü Windows 10 sistem sürekli mavi ekran hatası veriyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

tedolone

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Kayseri
Daha fazla  
Windows 10'a yeni geçtim. Baktım bir sürü güncelleme, güncellerken mavi ekranı yedim. Sonra dedim tamam güncelleme yapmayım. Sonra USB taktım klavye okumamaya başladı falan. Tahmin edin ne oldu? Mavi ekran. Bunun bitmesini sağlayacak bir Windows ayarı var mı? ya da bana her sorunda mavi ekran çıkarmamasını sağlayacak bir ayar?
Program açmaya korkuyorum şu anda (hele oyun açmaya)
Pc nin özellikleri

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    25,9 KB · Görüntüleme: 123
Son düzenleme:
Çözüm
RAM'leri yeniledik ve sf/scannow yaptım. Bozuk dosyalar düzeldi ve sorunun çoğu RAM'lar deymiş. PC'nin RAM'lar ı sorunsuz du anlamadım. Neyse sorun çözüldü işte.
RAM'ler sorunluymuş.
Hemen şimdi söyleyemez misiniz. Bu kadar küçük birşeye de konu açmak istemem doğrusu
Konunun içinde konu ile alakasız yazmak ban mı veriyor yoksa

RAM yani bellek ile alakalı hata vermiş, Memtest 86 ile belleklerinizi BIOS'da XMP kapalı olacak şekilde test edin. Hata çıkarsa bildirin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Atheros ağ adaptörünüzün sürücülerini güncelleyin.
Ben memtest değil de direkt Windows Bellek Tanılamayı çalıştırsam olur mu?

Ben memtest değil de direkt Windows Bellek Tanılamayı çalıştırsam olur mu?
Olur,
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Tarama bitti ama sonuçları bulamıyorum
Tamam buldum.Hiçbir sorun yok diyor,Ben size 3 tane minidump atmıştım.Hepside ram ile mi alakalı?
Olur,
RAM yani bellek ile alakalı hata vermiş, Memtest 86 ile belleklerinizi BIOS'da XMP kapalı olacak şekilde test edin. Hata çıkarsa bildirin.
Atheros ağ adaptörünüzün sürücülerini güncelleyin.
Memtest değil da bellek tanılamayı denemiştim. Yine mavi ekran ama ramde sorun yok .Memtest deneyeceğim
Bitsin sonuçların fotoğraflarını da atacağım

Dosya Ekleri

• 1622200896542-525559323.jpg
    1622200896542-525559323.jpg
    206,1 KB · Görüntüleme: 36
Son düzenleme:
öncelikle merhaba bunu çözmenin daha fazla yolu var 1.Adım:
  • CRITICAL_PROCESS_DIED
  • SYSTEM_THREAD_EXCEPTION_NOT_HANDLED
  • IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL
  • VIDEO_TDR_TIMEOUT_DETECTED
  • PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA
  • SYSTEM_SERVICE_EXCEPTION
  • DPC_WATCHDOG_VIOLATION

• 2. adım:kolay.ayarlar/güncelleştirme ve güvenlik/windows update/güncelleştirme geçmişini görüntüle'den kb5000802 güncelleştirmesini silin.

• 3.adım: sfc/scannow yazın ve yeniden başlatın belki düzelir.

RAM'leri yeniledik ve sf/scannow yaptım. Bozuk dosyalar düzeldi ve sorunun çoğu RAM'lar deymiş. PC'nin RAM'lar ı sorunsuz du anlamadım. Neyse sorun çözüldü işte.
RAM'ler sorunluymuş.

Çözüm

Geri
Yukarı