Windows 10 Siyah Ekran Sorunu

yigitgor

Hectopat
Daha fazla  
Problemim genelde herhangi bir tarayıcıyı açınca ekranın siyah olması. Monitör sanki güç tasarrufuna giriyor. Sayfayı kapatınca düzeliyor veya sayfanın üst tarafında sıkıntı yok aşağıya kaydırınca siyah oluyor. Tekrar yukarı kaydırayım düzeliyor. Bazen de oyun oynarken sürekli geliyor gidiyor. Bazense hiç sıkıntı yok. Bir sürü test yaptım işlemci, ekran kartı vs. En son UNIGINE Benchmarks buradaki benchmark ile test ettim ancak hiç bir sıkıntı yok. Maşallah ekran kartı paso %100. Prime 95 ile işlemciyi test ettim sıkıntı çıkmadı. Acaba Windows 10 ile ilgili bir problem midir? Windows 7'de yükleyemiyorum mouse ve klavye çalışmıyor çünkü yükleme ekranında. Daha önce böyle bir şeyle karşılaşan arkadaşlar varsa lütfen yardımcı olun. Yoksa gidip kartı iade edicem yerine GTX 1060 falan bakacağım az daha katıp.

Sistemim;
  • Windows 10 Sürüm 1809
  • Pentium G5400
  • MSI RX 570 ARMOR 4 GB
  • 8 GB DDR4 2400 MHZ RAM
  • 120 GB SSD
  • Thermaltake 550W 80 plus güç kaynağı

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, sanırım aygıtı tam olarak algılayıp çözümleyemediği için, normal ram yerine ekran kartının ramlerini kullanıyor ayarlarını elle-ayara almışsın sanırım ayarları kontrol edermisin.
MSI RX 570 ARMOR İçin gerekli eklentiyi yüklemeyi unutma.

Ek olarak; Buna benzer bir sıkıntıyı Windows'u tekrardan kurarak çözmüştüm. Ekran kartı Windows kurulduktan sonra takıldıysa, buna benzer hatalar olabiliyor. Yeniden kurmak benim için çözüm olmuştu

Merhaba, sanırım aygıtı tam olarak algılayıp çözümleyemediği için, normal ram yerine ekran kartının ramlerini kullanıyor ayarlarını elle-ayara almışsın sanırım ayarları kontrol edermisin.
MSI RX 570 ARMOR İçin gerekli eklentiyi yüklemeyi unutma.

Ek olarak; Buna benzer bir sıkıntıyı Windows'u tekrardan kurarak çözmüştüm. Ekran kartı Windows kurulduktan sonra takıldıysa, buna benzer hatalar olabiliyor. Yeniden kurmak benim için çözüm olmuştu
Merhaba,
Demek istediğinizi tam olarak anlayamadım elle ayar derken nereden düzeltmem gerekiyor? Birde ne gibi bir eklenti yüklemem gerekiyor ekran kartı için?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı