Windows 10 son güncellemeden sonra performans düşüşü

Muzaffer Yldz

Decapat
Daha fazla  
Merhabalar. Yakalaşık 3 gün önce falan bilgisayarıma zorunlu güncelleme geldi. Otomatik yaptı, yeniden başlattı ve açıldığında sağ altta bir yazı geldi sürüm yazıyordu ve altında bir şey daha yazıyordu. O güncellemeden sonra winver yazıp baktığımda 2004 sürümüne gitmişti yani bilgisayar biraz değişti açılıştaki hızı falan değişti SSD olmasına rağmen. Acaba yeni Windows sürümü bu da bizmi bilmiyorum ama diğer bilgisayara öyle bir güncelleme gelmedi. Bilgisayar yeni olmasına rağmen değişik oldu yani eski performans yok.

Sistem özellikleri:
16 GB RAM.
i7 10875H işlemci.
GT 2060 ekran kartı.

Bende bilmiyorum zaten otomatik güncelledi isteğe bağlı olarak gelse yapmazdım zaten Windows ınsader falan bir şeyler var yardımcı olacak yok mu?
Benim bildiğim bahsettiğiniz sürüm 2004 veya 20H2 güncellemeleri isteğe bağlı olarak sayılır ve kullanıcı isterse yapar isterse yapmaz ben böyle biliyorum fakat yanlış da olabilir.

Benim bildiğim bahsettiğiniz sürüm 2004 veya 20H2 güncellemeleri isteğe bağlı olarak sayılır ve kullanıcı isterse yapar isterse yapmaz ben böyle biliyorum fakat yanlış da olabilir.

Ya tam olarak bilmiyorum sabah bilgisayarı açtım oyunumu oynadım sıkıldım oyunu kapattım aradın 2 saat falan geçmişti sonra bir uyarı geldi bilgisayarınız yeniden başlayacak diye sonra yeniden başladı açıldığında sağ altta bir yazı vardı Windows 10 Pro ve altında başka bir şey daha yazıyordu biraz araştırdım insader sürümündeyim sanırım.

Geri
Yukarı