Windows 10 son sürüme USB ile güncelleme

merttrkz

Kilopat
Daha fazla  
Windows'un son sürümünü indirip Rufus ile USB belleğe yazdırdım sonra normal olarak bilgisayarı başlattım, oradan flasha girip setup sağ tık yönetici olarak çalıştır diyerek başlattım. Sonraki adımlarda Windows'u yükle dosyaları ve uygulamaları koru seçeneğini seçtim ve yükledim. Bu şekilde ben son sürüm yapmış oluyor muyum ve bir sorun yaşar mıyım? Böyle yapılabildiğini bilmiyordum daha önce.

Bu şekilde ben son sürüm yapmış oluyor muyum ve bir sorun yaşar mıyım? Böyle yapılabildiğini bilmiyordum daha önce.

Evet, aynen bu şekilde son sürüme geçebilirsiniz ve sorun yaşama ihtimaliniz de düşük. Zaten rehberde de öyle yapıyoruz:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Evet, aynen bu şekilde son sürüme geçebilirsiniz ve sorun yaşama ihtimaliniz de düşük. Zaten rehberde de öyle yapıyoruz:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Sizi yakalamışken çok merak ettiğim bir şey var sormak istediğim. Teknoseyir Levent Pekcan bir videosunda m.2 Samsung 970 evo diskle bir sistem toplarken 20 Gb bir alanı ayırıp biçimlendirip isimlendirmeden öyle bırakıyor. Diskin daha sağlıklı çalısması için olduğundan filan bahsediyordu. Mantığı nedir herhangi bir bilgiye ulaşamadım bu konuda?

Son düzenleme:
Sizi yakalamışken çok merak ettiğim bir şey var sormak istediğim. Teknoseyir Levent Pekcan bir videosunda m.2 Samsung 970 evo diskle bir sistem toplarken 20 Gb bir alanı ayırıp biçimlendirip isimlendirmeden öyle bırakıyor. Diskin daha sağlıklı çalısması için olduğundan filan bahsediyordu. Mantığı nedir herhangi bir bilgiye ulaşamadım bu konuda?
SSD'lerin 20-30 GB boş bırakılması daha sağlıklı oluyor o bölümü de disk dolmak üzereyken bile her zaman 20 GB boş kalmasıdır.

Yeni konular

Geri
Yukarı