Windows 10 SrtTrail Hatası

aras55

Hectopat
Merhaba arkadaşlar. Kardeşimin eski bir dizüstü bilgisayarı var. Laptop'un sistem özellikleri düşük. Windows 8.1 kurulu durumdaydı ancak bozulunca bende format atarak Windows 10 kurulumu yaptım.

5-6 ay boyunca sorunsuz bir şekilde kullandı. Ancak geçen gün bilgisayar çalışırken bir anda ekran gitti ve görüntü vermemeye başladı. İçini açıp temizledim termal macununu yeniledim. Görüntü hala gelmiyordu. Bende görüntü gelmemesinden ötürü Laptop'a bir monitör bağladım ve monitörde görüntü alabildiğimi farkettim.

Bilgisayar açılınca C:/Windows/System32/logfiles/Srt/SrtTrail.txt hatayı alıyorum.

(Resim Alıntıdır Örnek Görünüm)

1540544509439.jpeg

Gelişmiş seçeneklerden bilgisayarı sıfırlayıp Windows 10'u tekrar kurmayıda denedim ancak kurulum esnasında aşağıdaki mavi ekran hatasını verdi ve kapandı.

388293

Windows düzgün kurulamadığı için şuan güvenli mod üzerinden dahi açamıyorum. USP üzerine Rüfus programı yardımıyla Windows 8.1 yazdırdım. Ancak şuan Laptop açılmadığı için setup olarak kuramıyorum.

USP'yi takıp BİOS ayarlarından USP HDD'yi baş sıraya getiriyorum. Bilgisayar açıldığında siyah bir ekran gelip tüm ekranda anlamsız karmaşık harfler geliyor ve ekran bu şekilde kalıyor. Aşağıdaki resimde olduğu gibi.

388296

Laptop'un ekranı şuan çalışmıyor görüntüyü bağladığım monitörden alıyorum. Ancak şunu farkettim Gelişmiş Seçenekler'den 2 defa Windows 10'u tekrar kurmayı denedim format sırasında Laptop kendini açıp kapattığında Laptop ekranına da görüntü geliyor.

Sanırım Windows 10 üzerindeki bir bozukluktan dolayı Laptop ekranı gelmemekte.

Herşey bu hata ile başladı.

C:/Windows/System32/logfiles/Srt/SrtTrail.txt
Yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar.

Son düzenleme:

İlgisi yok. Cihazın GPU'su arızalanmış. İstediğiniz işletim sistemini kurmaya çalışın, yine benzer durumla karşılaşacaksınız.

SrtTrail.txt içinde de hata raporundan başka bir şey yoktur.

Cihaz çok eski ise tamiri maliyetini geçer.

Kardeşimin eski bir dizüstü bilgisayarı var. Laptop'un sistem özellikleri düşük. Windows 8.1 kurulu durumdaydı ancak bozulunca bende format atarak Windows 10 kurulumu yaptım.

5-6 ay boyunca sorunsuz bir şekilde kullandı. Ancak geçen gün bilgisayar çalışırken bir anda ekran gitti ve görüntü vermemeye başladı. İçini açıp temizledim termal macununu yeniledim. Görüntü hala gelmiyordu. Bende görüntü gelmemesinden ötürü Laptop'a bir monitör bağladım ve monitörde görüntü alabildiğimi fark ettim.

Bilgisayar açılınca C:/Windows/System32/logfiles/Srt/SrtTrail.txt hatayı alıyorum.

(Resim Alıntıdır Örnek Görünüm)

1540544509439-jpeg.388291

Gelişmiş seçeneklerden bilgisayarı sıfırlayıp Windows 10'u tekrar kurmayı da denedim ancak kurulum esnasında aşağıdaki mavi ekran hatasını verdi ve kapandı.

5bc093a618c7731c4435e364-jpg.388293

Windows düzgün kurulamadığı için şuan güvenli mod üzerinden dahi açamıyorum. USB üzerine Rüfus programı yardımıyla Windows 8.1 yazdırdım. Ancak şuan Laptop açılmadığı için setup olarak kuramıyorum.

USB'yi takıp BIOS ayarlarından USB HDD'yi baş sıraya getiriyorum. Bilgisayar açıldığında siyah bir ekran gelip tüm ekranda anlamsız karmaşık harfler geliyor ve ekran bu şekilde kalıyor. Aşağıdaki resimde olduğu gibi.

img_20171127_174440-jpg.388296

Laptop'un ekranı şuan çalışmıyor görüntüyü bağladığım monitörden alıyorum. Ancak şunu fark ettim Gelişmiş Seçenekler'den 2 defa Windows 10'u tekrar kurmayı denedim format sırasında Laptop kendini açıp kapattığında Laptop ekranınada görüntü geliyor.

Her şey bu hata ile başladı.

C:/Windows/System32/logfiles/Srt/SrtTrail.txt

Yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar.
Yeni cihaz alma vakti gelmiş. Hayırlı olsun şimdiden.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı