Windows 10 SSD Boş Alan Miktarı Değişme Sorunu

Gabumon

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, OCZ Trion 120GB SSD kullanıyorum. C: diski 50 GB, D diski 60 GB olarak kullanıyorum.
SSD'yi ikiye bölmemin sebebi, Windows'u Deep Freeze ile sıkıntılardan korumak. C: diskinde 17 GB boş alan var. Bilgisayarı açtığımda 5-6 saat boyunca 17 GB olarak görüyorum. Daha uzun bir süre geçtiğinde (tam olarak dikkat edemedim) 26 GB boş alan görünüyor. Önce 2 GB bir alan kayboluyor 19 GB görüyorum. Sonra uzun bir süre sonra bir bakmışım 26 GB boş alan olmuş. Windows'da herhangi bir güncelleme yok. Deep Freeze sadece güncelleme için aç kapa yapıyorum zaten. Bu uzun süre bekleme sonucunda 9 GB gibi bir miktar, disk üzerinden siliniyor. Fark ettiğim başka bir şey Filmler ve TV adlı Microsoft uygulamasında Kırmızı ile işaretlediğim alan bu şekilde değişiyor. Herhangi bir temizleme programı yada farklı bir program kullanmıyorum.

Bu 9 GB'lık alan nereye gidiyor? Bilgisayar 1-2 gün açık kaldığında Windows yanıt vermiyor ya da bazı donmalarla karşılaşıyorum. "Windows uygulaması yanıt vermiyor beklerseniz yanıt verebilir" gibi bir şey çıkıyor 2 tane. Başlat çubuğundan yeniden başlata tıkladığımda, "Yeniden başlatılıyor" diye mavi ekranda takılı kalıyor, bilgisayar yeniden başlamıyor. Mecburi Reset atarak başlatmak zorunda kalıyorum.
untitled.JPG

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı