Çözüldü Windows 10 SSD'ye kurulmuyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Kara Murat

Hectopat
Anakart geçen gün sırasıyla arıza vermeye başladı önce USB 3.0'a kulaklık takınca ses abartılı geliyordu ve bağlantı sürekli kopuyordu. Sonra USB 2.0'a taktım sorun düzeldi ama aynı akşam bir anda PC mavi ekran verip kapandı. Dün tamamiyle inceledim önce USB portları kısmen güç alıyor ama okumuyor. SATA girişleride çalışıyordu o da kısa zamanda bozuldu. Sırada PS2 girişi (klavye & mouse) var o da yavaş yavaş arızalanıyor. (bağlantısı kopuyor) bu anakartın büyük ihtimal güney köprüsü arızalandı.

Yeni anakart aldım.
ASUS TUF Gaming B450M-PRO s
Eski anakartıma benzer sorunlar yine oluştu. USB genel olarak okuyor bazen klavyeyi bazen de mausu görmüyor. USB taşınabilir diski her USB port okumuyor. Çalışan portta ise Windows 10'u SSD'ye kuramıyorum. Başka bir PC de SSD'yi denedim çalışıyor. Çözüm önerilerinizi bekliyorum olmazsa servise yollayacağım.

Bazen 2 TB olarak görüyor 2-3 gündür işkence çekiyorum.:(

Son düzenleme:
Çözüm
Kısa devreyle mi alakalı PSU mu veya USB kulaklık, mouse, klavye bunlardan biri mi anakartın USB ve SATA girişlerini bozuyor?

HDD'yi devre dışı bırak. Olmazsa HDD'yi çıkar. Bilgisayarda tek bir depolama cihazı olduğu için sadece ona kurar.

SSD ve çeşitli harddisklerle denedim. Başka bir PC de sorunsuz çalıştılar. Sorun donanımsal görünüyor.
PSU'dan şüphe ediyorum. PSU'yu başka bir PC'ye bağladım. İşlemci pin 4 istiyor. B450 de 8 pindi. Bir şeyin farkına vardım. PSU da 4 pine bağlı kablolardan biri gevşemiş kurulumda birden çıkıverdi. Bu sorunun kaynağı olabilir mi elektrik kısmından pek anlamam.
Sorun işlemcide çıktı!
AMD Ryzen 5 3600 pinler yerli yerinde ama dip kısmı erimişti.
Kısa devreyle mi alakalı PSU mu veya USB kulaklık, mouse, klavye bunlardan biri mi anakartın USB ve SATA girişlerini bozuyor?

HDD'yi devre dışı bırak. Olmazsa HDD'yi çıkar. Bilgisayarda tek bir depolama cihazı olduğu için sadece ona kurar.

SSD ve çeşitli harddisklerle denedim. Başka bir PC de sorunsuz çalıştılar. Sorun donanımsal görünüyor.
PSU'dan şüphe ediyorum. PSU'yu başka bir PC'ye bağladım. İşlemci pin 4 istiyor. B450 de 8 pindi. Bir şeyin farkına vardım. PSU da 4 pine bağlı kablolardan biri gevşemiş kurulumda birden çıkıverdi. Bu sorunun kaynağı olabilir mi elektrik kısmından pek anlamam.
Sorun işlemcide çıktı!
AMD Ryzen 5 3600 pinler yerli yerinde ama dip kısmı erimişti.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı