Windows 10 Sürekli Yönetici İzini İstiyor?

pcheveslisi

Hectopat
Daha fazla  
Selam, bugün Windows 10 Enterprise yükledim. Sitemimde Disk var. Biri SSD, 2.is 2TB HDD. Ne hikmetse HDD'de ne işlem yaparsam yapayım (kes, sil, taşı vs) yönetici izini istiyor "devam" butonuna tıkladığımda devam ediyor. Bu sorunu yaşayan var mı benim gibi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Selam, bugün Windows 10 Enterprise yükledim. Sitemimde Disk var. biri SSD, 2.is 2TB HDD. Ne hikmetse HDD'de ne işlem yaparsam yapayım (kes, sil, taşı vs) yönetici izini istiyor "devam" butonuna tıkladığımda devam ediyor. Bu sorunu yaşayan var mı benim gibi?

Kullandığınız 2 TB'lik HDD, MBR mi yoksa GPT olarak mı formatlandı?
Net boyut HDD için 2.2 TB den büyük mü?

Son düzenleyen: Moderatör:
HDD MBR biçiminde net boyutunu kontrol etmedim ama windows 7 de 2TB den düşük görünüyordum Windows 10 da boyutuna bakmadım

O halde yapılacak şey Microsoft ile irtibata geçmek. Çünkü, Enterprise sürümleri, son kullanıcıya sunulan Home ve Pro sürümlerine göre farklılık gösterir. Bu sebeple Microsoft u arayınız.

Sorunu çözdüm klasörleri ağda farklı güvenlik isimleri ekleyerek paylaşıma vermişim klasör özelliklerindern güvenlik sekmesine gidip o kullanıcıları kaldırdım sorun düzeldi.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı