Windows 10 sürücü güncellemeyi devre dışı bırakma

yavinas

Kilopat
Yer
İzmir
Windows 10' da aygıt sürücülerinin otomatik olarak güncellenmesini nasıl kapatırım? Otomatik güncelleme yapmasını istemiyorum. Böyle bir şeyin imkanı var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows 10' da aygıt sürücülerinin otomatik olarak güncellenmesini nasıl kapatırım? Otomatik güncelleme yapmasını istemiyorum. Böyle bir şeyin imkanı var mı?
https://support.microsoft.com/tr-tr...driver-update-from-reinstalling-in-windows-10
Bu linkten aşağı kısıma gelin. Güncelleştirmeleri göster veya gizle linkine tıklayıp aracı indirin ve çalıştırın. Bu arada güncelleştirmeleri de denetleyin. Araç taramayı bitirince hide updates'e tıklayıp yüklenmesini istemediğiniz sürücüleri seçiniz. Bundan sonra o sürücü güncellemeleri yapılmayacaktır. Takıldığınız yerde mesaj atın. Tekrar sürücü güncellemesini açmak için aynı aracı kullanın bu defa gizlenen sürücü güncellemelerini iptal edin.

Son düzenleyen: Moderatör:
https://support.microsoft.com/tr-tr...driver-update-from-reinstalling-in-windows-10
Bu linkten aşağı kısıma gelin.Güncelleştirmeleri göster veya gizle linkine tıklayıp aracı indirin ve çalıştırın.Bu arada güncelleştirmeleri de denetleyin.Araç taramayı bitirince hide updates e tıklayıp yüklenmesini istemediğiniz sürücüleri seçiniz.Bundan sonra o sürücü güncellemeleri yapılmayacaktır.Takıldığınız yerde mesaj atın.Tekrar sürücü güncellemesini açmak için aynı aracı kullanın bu defa gizlenen sürücü güncellemelerini iptal edin.

Dediklerinizi yaptım fakat 5 dakika sonra ekran kartı sürücüsünü tekrar güncelledi.

Başlat çubuğunda arama kısmına hizmetler yaz orda çıkan hizmetleri aç. Birsürü şeyin olduğu liste çıkacak o listeyi en aşağıya kaydır orda windows update olanı bul ona sağ tıkla özellikler de başlangış türünü devre dışı seç. Windows update tamamen kapanmış olacak. Şimdi hatırladım devre dışı dışında elle seçeneğide var onu seçersen sen güncellemediğin sürece güncellemiyordu. Onu seç ilk güncellerse yine devre dışını seçersin.

Son düzenleme:
Windows, ayarlar, ağ ve internet, WiFi, gelişmiş seçenekler, "Tarifeli bağlantı olarak ayarla" seçeneğini aktif edersen otomatik güncelleme yapmaz.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı