Windows 10 sürüm tavsiyesi

Sisteme göre öneriler değişir. Kötü sistem varsa 8.1 tercih edilir. Orta düşük varsa 2004 veya 1909 sürümleri idealdir. Sistem iyiyse 21H2 kullanabilirsiniz.

Sistemin iyi olmasına fazla gerek yok. 4 GB RAM, SSD varsa en güncel sürümü kullansın. HDD varsa eski sürümleri deneyebilir.

Güvenilir ISO var mı bulamadım bir türlü Microsoft sitesinde?
SHA-1 ve MD5 sorgulaması yapıldı, orijinal ISO dosyasıdır:

Ben de Mİcrosoft Windows 10 Enterprise 2016 LTSB kullanıyorum, kesinlikle eski Windows işletim sistemlerini kullanmaya gerek yok. 2026 yılına kadar destek alacak olan güncel, hızlı ve bloatware içermeyen bir işletim sistemi.

Microsoft Windows 10'un güncel sürümleri neden bu kadar ağırlaştı, emin değilim.

Son düzenleme:
SHA-1 ve MD5 sorgulaması yapıldı, orijinal ISO dosyasıdır:

Ben de Microsoft Windows 10 Enterprise 2016 LTSB kullanıyorum, kesinlikle eski Windows işletim sistemlerini kullanmaya gerek yok. 2026 yılına kadar destek alacak olan güncel, hızlı ve bloatware içermeyen bir işletim sistemi.

Microsoft Windows 10'un güncel sürümleri neden bu kadar ağırlaştı, emin değilim.

Photoshop gibi programlar açılıyor değil mi bu sürümlerde?

Adobe Photoshop CS6 gibi Adobe yazılımları çalışıyor, Adobe yazılımlarının güncel sürümlerinde Adobe kaynaklı bir kısıtlama vardı diye biliyorum. Aynı site üzerinden LTSC 2019 ya da LTSC 2021 yükleyin.

İndirme başlıyor fakat ağ hatası veriyor benden kaynaklı mı acaba geçen gün laptopu klavyeden uyku moduna alayım dedim o esnada yanlışlıkla uçak moduna bastım o günden beri anlık olarak Wi-Fi bağlantısı kopuyor.

İndirme başlıyor fakat ağ hatası veriyor benden kaynaklı mı acaba geçen gün laptopu klavyeden uyku moduna alayım dedim o esnada yanlışlıkla uçak moduna bastım o günden beri anlık olarak Wi-Fi bağlantısı kopuyor.
IDM, FDM gibi programlar ile indirmeyi deneyin, bu sayede kesilen internet bağlantısına rağmen dosyalar inmeye devam edecektir.

Sizden kaynaklı büyük ihtimal bu sürümde kalabilirsiniz destekler kesilince 19-21 geçersiniz.

Geri
Yukarı