Windows 10 System yüksek CPU kullanımı

meriç tan

Hectopat
Merhabalar Windows 10 2004 kullanıcısıyım ve bir sorunum var ne zaman bilgisayarımı boşta bırakıp gözlemlesem System adlı işlemin yükske CPU kullanımına ulaştığını görüyorum mouse u oynatır oynatmaz veya klavyeden bir tuşa basar basmaz kayboluyor 3 4 farklı virüs programıyla tam tarama yaptım Windows Defender ile de yaptım Windows Defender çevrimdışı ile de maalesef kaybolmuyor hatta format bile attım düzeltmek için düzelmiyor latencymon ve latency chechker ile tarama yaptığımda bir sıkıntı olduğunu görüyorum sorunuma çözüm bulabilirseniz çok sevinirim.

asd.png

2.png

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    263,8 KB · Görüntüleme: 88
Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar Windows 10 2004 kullanıcısıyım ve bir sorunum var ne zaman bilgisayarımı boşta bırakıp gözlemlesem System adlı işlemin yükske CPU kullanımına ulaştığını görüyorum mouse u oynatır oynatmaz veya klavyeden bir tuşa basar basmaz kayboluyor 3 4 farklı virüs programıyla tam tarama yaptım Windows Defender ile de yaptım Windows Defender çevrimdışı ile de maalesef kaybolmuyor hatta format bile attım düzeltmek için düzelmiyor latencymon ve latency chechker ile tarama yaptığımda bir sıkıntı olduğunu görüyorum sorunuma çözüm bulabilirseniz çok sevinirim.

Eki Görüntüle 765153

Eki Görüntüle 765154

Arkadaşlar şu sıkıntıya el atın artık son güncellemelerde dolayımı oldu acaba aynı sorun bende var 2 gündür yazıyorum bende yorum atan olmuyor yüksek CPU kullanıyor hiçbir şey yapmasam bile arkadaşla bana yardım edin artık.

Dosya Ekleri

• sistem kesintileri.png
    sistem kesintileri.png
    197,7 KB · Görüntüleme: 86
Çok bir sorun yok, sisteminizde çalışan processler muhtemelen başka bir şeyi beklediği için 30ms bazında sürelere kadar çıkıyor ki, bu o kadar abartılacak bir şey değil. Mümkün olduğunda Windows hizmetlerini devre dışı bırakın ve arkaplan programlarını temizleyin.
Sürücülerinizi ve sisteminizi güncel tutun.
1607107277726.png

Sayıları mümkün olduğunca azaltın.

Çok bir sorun yok, sisteminizde çalışan processler muhtemelen başka bir şeyi beklediği için 30MS bazında sürelere kadar çıkıyor ki, bu o kadar abartılacak bir şey değil. Mümkün olduğunda Windows hizmetlerini devre dışı bırakın ve arka plan programlarını temizleyin.
Sürücülerinizi ve sisteminizi güncel tutun.
Eki Görüntüle 765183
Sayıları mümkün olduğunca azaltın.

Hocam 2 gündür böyle güncellemeler le alakası yok mu dur hangi oyunlara girersem gireyim FPS düşüyor işlemciye yük bindiriyor sistem kesitleri diyor ve kasıyor.

Sistem güncellemesi process yönetimi ile ilgili şeyleri bozmuş olabilir, sonuçta işletim sistemine müdahale ediliyor. Kasmanın nedeni dediğim gibi, processlerin birbirlerinden ya da donanımdan bir şey beklemeleri. Sayılarını mümkün olduğunca azaltın, en sorunsuz güncelleme format ile alınır.

Geri
Yukarı