Windows 10 temiz kurulum sonrası ayarlar

Hocam. İlk attığınız konu sistemi kararsız çalıştırıyor. Bu sebepten 4 kere format çaktım neredeyse. Veri kullanımı hesaplanmıyor, ağ ikonu gidiyor. Bazı programlar açılmıyor vs. Ben Regedit vs kurcalamak istemiyorum. Sadece telemetriyi kapatmaya yarıyorsa 2. konuyu uygulayabilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sadece telemetriyi kapatmaya yarıyorsa 2. konuyu uygulayabilir miyim?
Tabii ki.

Radyo Yönetimi Hizmeti ve Veri Kullanımı hizmetlerini kapatmazsanız ikonlarla ve veri hesaplama ile ilgili sorun yaşamazsınız.

Bunların dışında, sistemin kararsız çalışmasına sebep olacak bir şey yok 1. rehberde. Bahsettiğim iki hizmeti de rehberden kaldırdım ayrıca.

Geri bildiriminiz için teşekkür ederim.

Tabii ki.

Radyo Yönetimi Hizmeti ve Veri Kullanımı hizmetlerini kapatmazsanız ikonlarla ve veri hesaplama ile ilgili sorun yaşamazsınız.

Bunların dışında, sistemin kararsız çalışmasına sebep olacak bir şey yok 1. rehberde. Bahsettiğim iki hizmeti de rehberden kaldırdım ayrıca.

Geri bildiriminiz için teşekkür ederim.
Rica ederim. Regedit ile ilgili olan ayar neye yarıyor biliyorsanız beni detaylı bilgilendirebilir misiniz? Diagtrack-Listener olan.

Rica ederim. Regedit ile ilgili olan ayar neye yarıyor biliyorsanız beni detaylı bilgilendirebilir misiniz? Diagtrack-Listener olan.
Microsoft'un veri toplama servislerinden biri. Kayıt defteri ayarıyla hizmetin başlamasını engelliyoruz. Ne işe yaradığını bilmediğim bilgiyi rehberime eklemem zaten :)

Microsoft'un veri toplama servislerinden biri. Kayıt defteri ayarıyla hizmetin başlamasını engelliyoruz. Ne işe yaradığını bilmediğim bilgiyi rehberime eklemem zaten :)

Anladım hocam. Bazı şeyler Technopat'ın sitesinden alıntı gibi de ondan sordum. Egemen adında birinin makalesinde var bu bilgilerin benzerleri.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı