Windows 10 Temiz Kurulumunda Windows 8 Anahtarı Kullanılabilir mi?

Teomanist02

Decapat
Windows 8 Single Language kurulu olan orjinal lisans anahtarımı temiz kurulum Windows 10 yapıp aynı anahtarı Windows 10'u etkinleştirmek için kullanabilir miyim? Ayrıca recovery bölümünü ve recovery tuşunu kaybetmeden temiz kurulum yapmam mümkün mü?

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle format atmadan Google’a Windows 10 Yazıp oradan Microsoft’un sitesinden Windows 10 programını indirin indirdikten sonra Windows 8 Bilgisayarınızda o programı açın bu bilgisayarı şimdi yükselt deyin. İndirilmesini ve yükseltilmesini bekleyin. Daha sonra Windows 10 a yükseltildikten sonra ayarlar, yedekleme bölümüne gidin. Solda kurtarma bölümüne tıklayın. Bu Bilgisayarı sıfırla seçeceğine tıklayın. Sonra bütün verileri sil seçeceğini seçin. Sıfırlanmasını bekleyin. İşte yeni sıfır Windows 10 bilgisayarınız hazır.

Direk temiz Windows 10 format at. BIOS dan direk çekiyor . Bende öyle olmuştu. Recovery ile format atmadım . Normal kendim indirdiğim ISO dosyası ile format attım Windows 10 kendi kendine anahtarı çekti. En kötü Microsoftu arayıp yardım alırsın onlar CMD den çekebiliyorlar Windows key'i.

Direk temiz Windows 10 format at. BIOS dan direk çekiyor . Bende öyle olmuştu. Recovery ile format atmadım . Normal kendim indirdiğim ISO dosyası ile format attım Windows 10 kendi kendine anahtarı çekti. En kötü Microsoftu arayıp yardım alırsın onlar CMD den çekebiliyorlar Windows key'i.

Bios Windows’u sıfırladığında key vermez

Öncelikle format atmadan Google’a Windows 10 Yazıp oradan Microsoft’un sitesinden Windows 10 programını indirin indirdikten sonra Windows 8 Bilgisayarınızda o programı açın bu bilgisayarı şimdi yükselt deyin. İndirilmesini ve yükseltilmesini bekleyin. Daha sonra Windows 10 a yükseltildikten sonra ayarlar, yedekleme bölümüne gidin. Solda kurtarma bölümüne tıklayın. Bu Bilgisayarı sıfırla seçeceğine tıklayın. Sonra bütün verileri sil seçeceğini seçin. Sıfırlanmasını bekleyin. İşte yeni sıfır Windows 10 bilgisayarınız hazır.

MediaCreationTool1803 ile indirdiğim windows 10 'u yükselt seçeneği ile yüklemeyi denedim fakat yükleme hata verdi ve kurulum kesildi. MediaCreationTool1803 ile USB'ye boot yaptım windows 10'u bu şekilde OEM recoveryi tamamen windows 8 den kurtararak windows 10 yapmak istiyorum asıl sorunum bu yani recovery tuşuna basıp format atmak istediğimde bu tuşla windows 10 olarak format atabiliyor olmak istiyorum. Lisans anahatarı , ürün kimliği gibi keyleri kopyaladım .

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı