Windows 10 truva atı buldu

SametBey37

Centipat
Acil yardım edin. Normalde trojan de buldu ama karantinaya al ve kaldır dedim. Fakat truva atında aynı şeyi yapamıyorum ve Defender kapalı gözüküyor düzelmesi için truva atını bulduğunu gösteriyor. Ne yapmam lazım. Malwarebyte kullanıyordum ama Premium süresi bitti! Çok korkuyorum PC'ye bir şey oldu diye.

Son düzenleyen: Moderatör:
Acil yardım edin. Normalde trojan de buldu ama karantinaya al ve kaldır dedim. Fakat truva atında aynı şeyi yapamıyorum ve Defender kapalı gözüküyor düzelmesi için truva atını bulduğunu gösteriyor. Ne yapmam lazım. Malwarebyte kullanıyordum ama Premium süresi bitti! Çok korkuyorum PC'ye bir şey oldu diye.

Kaspersky gibi yazılımlarla taratabilirsin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum öncelikle çok korkmana gerek yok sakin ol. Başka bir antivirüs programı ile kaldırmayı dene olmazsa önemli dosyalarını yedekleyip format atarsın. Donanımsal bir zarar olmaz.

Malwarabytesı bir daha yüklemeye çalış. Olmazsa eğer lisansın bitmişse İnternet'ten Comodo antivirüs programını öneririm.

Windows 10 kullanıyor iseniz Windows Defender ile tam tarama yapın 1 saatten uzun sürecektir, işlem tamamlandığında virüs bulursa tehditler bulundu der işlemi başlat deyin. Sorun geçmezse Windows Defender akabine çevrim dışı tarama var onu çalıştırın. Sonra SS atın.

Kaspersk IS deneme sürümünü yükleyip, tam tarama gerçekleştirin.
Ayrıca güzel bir indirimi bulunuyor. Ücretli lisansını satın almanı öneririm.
Defender çoğu zararlı için yetersiz kalıyor.

Çevrim dışı.

Windows 10 kullanıyor iseniz Windows Defender ile tam tarama yapın 1 saatten uzun sürecektir, işlem tamamlandığında virüs bulursa tehditler bulundu der işlemi başlat deyin. Sorun geçmezse Windows Defender akabine çevrim dışı tarama var onu çalıştırın. Sonra SS atın.

Şu anda çevrim dışı yapınca Defender çalışıyor ve kaldırıldı gözüküyor. Eğer böyle yazıyorsa hallolmuş mudur?

Geri
Yukarı