Windows 10 UEFI Boot etmiyor

50050

Kilopat
Makaleler
9
Merhabalar.

SSD'ye UEFI Windows 10 kurdum, fakat boot ederken HDD'den boot ediyor gibi, tam anlamadım. HDD'nin SATA kablosunu çektiğimde ve bilgisayarı açmaya çalıştığımda bilgisayar açılmadı. HDD'yi söküp tekrardan UEFI Windows 10 kurmak için Rufus ile hazırlamış olduğum USB'yi taktım ve Boot menüsünü açtım. Boot menüsünden USB sürücümü seçtiğimde, bu ekranda kalıyor:

a2100287-9f65-49cf-9572-15fcb5577d0a.jpg

Yardımlarınızı bekliyorum. Nerede hata yapıyorum?
@Recep Baltaş @suatonuk

Son düzenleyen: Moderatör:
Tahmin ettiğiniz marka değil de, o olsa ne olacak? Bu tarz bir önyargıyla yaklaşıp sorun çözebileceğinizi zannetmiyorum.

Üslubunuz hoş değil, o olsa sorunun neyden kaynaklı olabileceği hakkında en azından bir tahminimiz olurdu.

SSD bağlantılarını kontrol edin, sorun ondan olabilir. Ayrıca kurulum yaparken HDD'yi söküp yapmanızı tavsiye ederim.

USB'ye ISO dosyası hatalı yazdırılmış olabilir, yeniden yazdırmayı deneyin. UEFI ve GPT bölüm düzenine sahip olmalı.

Yine olmazsa farklı bir USB deneyin.

Üslubunuz hoş değil, o olsa sorunun neyden kaynaklı olabileceği hakkında en azından bir tahminimiz olurdu.

SSD bağlantılarını kontrol edin, sorun ondan olabilir. Ayrıca kurulum yaparken HDD'yi söküp yapmanızı tavsiye ederim.

USB'ye ISO dosyası hatalı yazdırılmış olabilir, yeniden yazdırmayı deneyin. UEFI ve GPT bölüm düzenine sahip olmalı.

Yine olmazsa farklı bir USB deneyin.
HDD'yi söküp kurulum yapmaya çalışıyorum, sistem hiçbir şekilde ne açılıyor ne USB'den boot ediyor.

Ben de hatalı yazdırılabileceğini düşündüm, tekrar yazdım. Sonra farklı USB denedim, yine olmadı.

Ben dün yanlışlıkla 2 konu açtım. İsterseniz bu konunun altına yazabilirsiniz;

Windows 10 kurulumu USB'den boot etmeme sorunu - Technopat Sosyal

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı