Windows 10 UEFI format nasıl atılır?

rico

Kilopat
Daha fazla  
Herkese meehaba kullanicilar. 8 senelik Win 7 kullanicisiyim ve 4 yildir format atilmayan bir Asus K55VD bir Laptopa bozuldugu icin format atmak istiyorum. Fakat sosyalde gezinirken herkesin UEFI, WIN 10 Pro gibi surumlere gectigini gordum. Internette cok aramama ragmen Uefi'nin tanimini pek anlayamadim. Uefi ve turlerini kisaca aciklar misiniz ? Bir de orjinal WIN 10 Home surumunden WIN 10 Pro'ya nasil gecebilirim ? Performans hangisinde daha iyi ? Cevaplarinizi bekliyorum...

Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS UEFI destekli olmadığı için UEFI kurulum yapamazsınız. Iso dosyasını bu siteden Windows 10 seçeneği ile indireceksiniz. Lisansınıza göre Home ve ya Pro otomatik şekillenecek. Performans farkı yok. Sadece Home sürümünde bazı kısıtlamalar mevcut.

Windows 10 ISO

upload_2016-9-11_11-2-59-png.187473

İndirdiğiniz iso dosyasını rufus programıyla aşağıdaki seçenekle USB'ye yazdırıp bilgisayarı USB ile başlatıp kuruluma başlayın.

upload_2016-9-11_11-20-3.png

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı