Çözüldü Windows 10 Update 0x8000FFff hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen 5 3100 / SAPPHIRE NITRO+ RX 5500XT SE 8GB / JAMES DONKEY Sata JD480 / Gigabyte B450M H / Apacer Panther 16 GB 3000 mhz / Power Boost VK-T01B 650W 80+Bronz
Meslek
Yazılım Geliştirici, Bilgisayar Teknikeri
Yaklaşık 3 haftadır Windows Update yaparken hatayla karşılaşıldı hatası alıyorum. (0x8000FFff) bunu düzeltemedim bir türlü. Sfc/scannow kodunu başlatamıyorum aynı zamanda Windows resource protection could not perform the requested operation hatası alıyorum. Bugün de görev çubuğunda neye basarsam basayım çalışmıyor. Windows logosuna bastığımda herhangi bir şey olmuyor ancak klavyeden Windows tuşuna basınca menü açılıyor. İçerisindeki dosyaları arattığımda bastığımda bazen açıyor bazen açmıyor. Bunun gibi bazı sorunlar daha var. Mesela az önce masaüstü kendini kitledi hiçbir şeye dokunamıyorum. Geri geldiğinde ise neye basarsam basayım hiçbir şey açılmıyor öylece kalıyor. En son bir temiz kurulum yapmak istemiştim oyunlarım kastığı için ve yine benden kaynaklı hatadan dolayı bilgisayara 6 7 kez üst üste format atmıştım :D o günden sonra hatamın farkına varıp temiz kurulum yaptım 1 buçuk ay önce falan. Ancak şimdi de bu çıktı. Fikirlerinizi belirtirseniz sevinirim. Ne yapmalıyım arkadaşlar?

Windows 10 Pro 20H2 sürümünü kullanıyorum.
Apacer 8 GB 3000MHz RAM.
James Donkey 480GB SSD.
Gigabyte B450M H 3600 MHz anakart.
AMD Ryzen 3 3100.
Sapphire Nitro 5500XT 8 GB ekran kartı.

@claus @Recep Baltaş @Ali Güngör.

Çözüm
Temiz kurulum sonrasında bu hatayı almaman gerekirdi. Sürücü bulma veya optimizasyon programı kullandın mı?
Ayrıca Update ile değil de güncellemeyi manuel indirip yükler misin?

Defender'i kapattığım için bu sorun varmış. Arkadaşımda da bu sorunun olduğunu öğrendim. Sanırım Defender yoldan çıkmış birazcık :D Başlangıç olarak Defender'i etkinleştirdiğimde sorun çözüldü.
Bir göz atın, yüksek ihtimalle çözer.

Windows crack mi?

Windows'un sitesinden indirip CMD'den etkinleştirme yaptım.
Bir göz atın, yüksek ihtimalle çözer.

Adımları yapamıyorum zaten.sfc/scannow komutunun çalışmadığını belirtmiştim. Sorun sadece bu da değil.
Arkadaşlar sisteme temiz kurulum yaptım elimdeki flash disk ile ve hala aynı hata ile karşılaşıyorum. Çıldıracağım en sonunda şu Windows Update hata ile karşılaşıldı sorununa yardım edecek hiç mi kimse yok? Bu sefer 0x80070643 hata kodu bulunuyor. Lütfen yardım edin!

@Recep Baltaş.

Temiz kurulum sonrasında bu hatayı almaman gerekirdi. Sürücü bulma veya optimizasyon programı kullandın mı?
Ayrıca Update ile değil de güncellemeyi manuel indirip yükler misin?

Defender'i kapattığım için bu sorun varmış. Arkadaşımda da bu sorunun olduğunu öğrendim. Sanırım Defender yoldan çıkmış birazcık :D Başlangıç olarak Defender'i etkinleştirdiğimde sorun çözüldü.

Çözüm
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı