Windows 10 USB oluşturma

Dwarf Planet

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle Ben bundan yaklaşık 4 gün önce bir PC almıştım ve windows 10 kurulumu hakkında birşey bilmiyordum. Daha sonra bazı videolar izledim ve bazılarında yetersiz ayrıntı yüzünden başarısız oldum. En sonunda bir video buldum bunu denemeye karar verdim. Videoda anlatığına göre ilk olarak USB'yi biçimlendirdim ve daha sonra ise windows'un kurulum aşamasındaki ISO dosyası olarak kur ve ya USB sürücüye kur seçeneklerine "USB sürücüsüne kur" yanıtını verdim ve kurulumu başlattım. Daha sonra kurulum bittiğinde USB sürücüsünde resimdeki gibi dosyalar olduğunu fark ettim. Soruma gelirsek bu USB sürücüsünü, hiç işletim sistemi olmayan ve yeni gelecek olan bilgisayarıma takarsam ve daha sonra F11 tuşuna basıp başında "UEFİ" yazılı olan flash diskimi seçersem windows 10 işletim sistemim sorunsuz olarak kurulabilecek mi acaba ? Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Not: Windows'u orjinal sitesinden indirdim ve F11'e basmamın sebebi MSİ bir anakartım var.

Eğer USB yanlış kurulmuşsa lütfen beni bilgilendirebilirseniz çok minnettar olurum. İyi günler.

Dosya Ekleri

• w10 (2).png
    w10 (2).png
    317,7 KB · Görüntüleme: 102
  • w10 (2).png
    w10 (2).png
    317,7 KB · Görüntüleme: 85
Son düzenleyen: Moderatör:
Sen USB'ye yazmışsın. Bunu pc'nin USB portuna tak ve açılırken yani setup falan yazarken F7'ye bas. Orada flash diskin modeli yazar ona bas zaten o kendisi halleder sen sadece dil falan seçersin.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı