Windows 10 Uygulamalarda Düşük FPS Sorunu

Heinz Guderian

Kilopat
Makaleler
4
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba arkadaşlar. Windows 10'a geçtim fakat garip bir şekilde uygulamalarda düşük fps alıyorum? Bunun nedeni sizce ne olabilir? Ekran kartı sürücülerim güncel.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende ayni sorunu yasiyorum. Oyunlarda FPS dususu bariz bir sekilde var. Ustelik temiz kurulum ve tum suruculer guncel. Cozumu bulan olursa, yazarsa sevinirim.

Öncelikle temiz önyükleme yapıp başlangıca yerleşen programları kaldırın.
Yönetici komut satırından sfc /scannow komutunu çalıştırarak sistem dosyalarında sorun olmadığından emin olun.
Driver Identifier ile eksik sürücülerinizi öğrenin.

Sorun düzelmezse bilgisayar yük altındayken görev yöneticisinin resmini işlemci, bellek, disk sıralamasına göre ayrı ayrı yapıp yollayın.

Öncelikle temiz önyükleme yapıp başlangıca yerleşen programları kaldırın.
Yönetici komut satırından sfc /scannow komutunu çalıştırarak sistem dosyalarında sorun olmadığından emin olun.
Driver Identifier ile eksik sürücülerinizi öğrenin.

Sorun düzelmezse bilgisayar yük altındayken görev yöneticisinin resmini işlemci, bellek, disk sıralamasına göre ayrı ayrı yapıp yollayın.
Driver Identifier ile tarama yaptım. Eksik sürücüm yok şuanda. Sisteme yeni format attığım için açılışta nvidianın programları dışında bir şey yok. Bilgisayar yük altındayken görev yöneticisinin resmini yarın atarım. Benim anlamadığım W10 yeni çıktı, henüz erken diye mi tam performans alamıyorum? Bu sorun 8.1'de de vardı. Geçen gün 8.1 temiz kurulum yapıp tüm güncellemeleri yaptım lakin W7 ye göre 3-10 FPS daha düşük sonuçlar aldım (CS:GO) henüz farklı oyunları deneme fırsatım olmadı. Birde ArmA 3 oyununda W10 da sıkıntı yaşıyorum. Loading ekranı süresi bariz bir şekilde artıyor W10 da, oyuna bağlanamıyor bile.

Şimdi ne yapıyonuz biliyonuzmu aynı sorun bendede vardı. Neyse çok uzatmadan çözüme geçelim ; Powershelli admin olarak açıyosun "Get-AppxPackage Microsoft.XboxApp | Remove-AppxPackage" yazıyosun ("<-- Şunlar olmadan tab2) bekliyosun tekrar komut yazabilceğin kısma geldiğinde bekleme bitmiş oluyor. Bilgisayarı yeniden başlatıyorsun (isteğe bağlı). Ve TaDaa ! İyi günler dilerim ^-^

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı