Ekran kapanınca açık sayfalar sol üst köşede toplanıyor

yasarvural

Hectopat
Daha fazla  
Windows 10 sürüm 2004, uyku moduna geçince aygıt bağlanma ve aygıt çıkarma sesi çıkıyor. Açık olan sayfalar sol üst köşede toplanıyor ve küçülüyor. Her seferinde sayfaları düzenlemek zorunda kalıyorum.

Sistem:
  • 10700K işlemci
  • MSI Z490 GAMING Edge
  • 16 GB RAM
  • Ekran kartı yok, Intel UHD630 üzerinden görüntü alıyorum

Son düzenleyen: Moderatör:
Şu ayarları yapın uyku moduna kendisi geçmesin siz isterseniz geçirirsiniz.
Ekran 4.png

Ekran3.png

Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim. Bu bilgisayar iş yerinde kullandığım kişisel bilgisayarım yani 20 dakika kullanmadığım zaman uyku moduna geçmesi gerekiyor. Bu arada uyku modu dedim ama ekran kapanma süresi galiba çünkü ekran kapanıyor kasa çalışmaya devam ediyor ekran kapandığı esnada yapıyor bu durumu.
Evet konun başlığı ekran kapanma süresi desem daha doğru olacak galiba ekran kapandığı zaman bunu yapıyor. Ekran Philips 27inç 4K bağlantı DisplayPort bu sorunu HDMI kablo ile bağlayınca da yapıyor.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    179,4 KB · Görüntüleme: 26
İlk defa böyle bir sorun görüyorum. Uyku modunu kapatın bence eğer uyku moduna girince yapıyorsa. Bence öyle kullanın derim. Benim öbür bilgisayar uyku moduna girince kapanıyor ve klavyede tek tuşa basınca açılıyor tekrar, ama bu sorunla hiç karşılaşmadım.

Sayın @Recep Baltaş hocam bu sorun ile ilgili yapmadığım işlem kalmadı dün itibarıyla Intel'in yayınladığı yeni bir güncelleyi yaptım ve bu sefer de uyandırmadan sonra ekran kartı yükleme driver ekranı geliyor.

İlk defa böyle bir sorun görüyorum. Uyku modunu kapatın bence eğer uyku moduna girince yapıyorsa. Bence öyle kullanın derim. Benim öbür bilgisayar uyku moduna girince kapanıyor ve klavyede tek tuşa basınca açılıyor tekrar, ama bu sorunla hiç karşılaşmadım.

Cevap için teşekkür ederim, evet kapatıp öyle kullanabilirim lakin dediğim gibi iş bilgisayarım dolayısıyla yaklaşık 12 saat her an kullanıyorum ama kullanmadığım zamanlarda uyku moduna geçmesi gerekiyor o yüzden benim için çok önemli.

Uyku moduna almakta maksat bilgisayarın kapalı konumda kalması içinmi yoksa monitör kapanması içinmi.

Evet öncelik monitör kapanması ki zaten monitörün ekranında önce (video yok) hemen (uyku moduna geçiliyor) yazısı çıkıyor işte o esnada oluyor. Yani dediğim gibi bende başlığı yazdıktan sonra öğrendim aslında uyku modundan önce ekran kapanma ile ilgili olduğunu.

Yeni konular

Geri
Yukarı