Windows 10 ve Windows 8.1 Dual Boot

Umutz

Kilopat
Daha fazla  
Herkese merhaba.
Arkadaşlar orijinal Windows 10 kurulu PC üzerine yine orijinal 8.1 öğrenci sürümünü de kurmak istiyorum.
Amacım bir işletim sisteminde oyunlar vs, diğer işletim sisteminde grafik programlarımı vs. çalıştırmak istiyorum. Sizce nasıl olur ve Windows 10 orijinalliği etkilenir mi? Ya da iki işletim sistemi aynı PC'de kurulu diye orijinal lisansımı etkiler mi?
Teşekkürler.

Amacım bir işletim sisteminde oyunlar vs, diğer işletim sisteminde grafik programlarımı vs. çalıştırmak istiyorum.
Windows 10'da farklı masaüstü ile işlemlerini yapabilirsin veya yeni kullanıcı oluşturabilirsin. Böyle bir şeye gerek yok.

Windows 10 etkilenmez merak etmeyin. Bende de 8.1, 10 dual boot var. 2 tane Windows 10 da kurabilirsiniz. Redstone yapılarında yenilikler gelince ben de birini 8.1 yerine 10 insider önizleme olarak kullanmayı düşünüyorum.

Cevaplar için çok teşekkür ederim. Aynı pc ye aynı windows 10 u kurup dual boot yapabilirim, doğru mu? Eğer doğruysa bu da süper olur. Sistemin birinde sürekli program kurup kaldırıp testler yaparken diğer sistemi temiz ve stabil tutup çalışabilirim. Tabi çoklu masaüstü olayını da deneyeceğim. Deneyimleriniz varsa paylaşırsanız memnun olurum.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı