Çözüldü Windows 10 "Video TDR Failure" Hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Skylech

Kilopat
Daha fazla  
Herkese merhaba arkadaşlar. Sorunum BIOS güncellemesi yaptıktan sonra ortaya çıktı. En güncel sürücüleri yükledim düzelmedi. Farklı Windows sürümleri yükledim gene düzelmedi. Bilgisayar çalışıyor normal ama oyun oynamaya kalktığım zaman 1-2 dakika içerisinde Video TDR Faılure hatası alıyorum ve bilgisayar kendini yeniden başlatıyor. En son Windows 7 yükledim onda da ''ekran kartı çalışmayı durdurdu ve Windows bu durumdan kurtuldu'' hatası aldım ve bu hatadan Aero özelliğini devre dışı bırakarak kurtuldum. Sorun ekran kartımda mı acaba? Bu sorundan nasıl kurtulabilirim? BIOS'la alakalı bir hata diye düşünüyorum, acaba BIOS'tan aktif ya da pasif yapmam gereken bir ayar mı var? BIOS'u sfırladım bu arada gene düzelmedi, sadece aero özelliğini devre dışı bırakınca düzeldi. Şimdiden cevap veren, yardımcı olan herkese çok teşekkür ederim.

Sistemim:
  • i3 3220
  • OEM RX 460 2 GB
  • 8 GB RAM DDR3 1333 MHZ
  • Gigabyte Z68ap-d3 REV.2.0 (En son BIOS sürümü olan ''06/03/2013 UA9(UEFI BIOS)''(Beta) güncelledim.)
  • 500 watt zalman PSU

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorun anakartımla alakalıymış hallettim ama ekran kartımıda uğraşırken bozdum. BIOS güncelledim ve bilgisayar artık temel görüntü aygıtı olarak görüyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…